تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
کد خبر: ۱۵۷۴۵۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی بارش نسبتا شدید، وقوع گرد و خاک و کاهش دمای هوا در استان خبر داد. 
  
کوروش بهادری اظهار کرد: از اواخر وقت چهارشنبه تا اواخر وقت جمعه، همه پدیده‌های جوی را در استان خوزستان خواهیم داشت. پنجشنبه به دلیل وزش باد شدید، کانون‌های داخلی گرد و خاک فعال خواهند شد و وقوع پدیده گرد و خاک را در مناطق جنوبی و مرکزی استان را خواهیم داشت که ممکن است این پدیده در بعدازظهر پنجشنبه به شمال استان سرایت پیدا کند. 
  
وی افزود: همچنین بعد از ظهر پنجشنبه شاهد بارش‌های نسبتا شدید، ‌رعد و برق، در ارتفاعات استان و شرق خواهیم بود و ممکن است در ارتفاعات دهدز و منگشت شاهد بارش برف نیز باشیم. 
  
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در ارتفاعات زاگرس احتمال بارش‌های شدید و بالای 30 میلی‌متر وجود دارد ولی به دلیل اینکه در آن منطقه، ایستگاه‌های هواشناسی نداریم، نمی‌توانیم میزان بارش‌های این منطقه را ثبت کنیم. 
  
بهادری گفت: روز جمعه جریانات تغییر می‌کنند و بادهای شمالی شدید منجر به گرد و خاک از کشور عراق خواهد شد. همچنین کاهش 6 تا 7 درجه‌ای هوا تا یکشنبه هفته آینده پیش‌بینی می‌شود. 
  
وی بیان کرد: طی روز جمعه تا یکشنبه شاهد کاهش شدید دما هستیم و در مناطق شمالی و شرقی استان مثل دزفول، دهدز، ایذه، شوش و گتوند  دمای سطح خاک به صفر یا کمتر از آن می‌رسد که ممکن است این پدیده برای کشاورزان موجب مشکلاتی شود لذا توصیه می‌کنیم سازمان جهاد کشاورزی به کشاورزان جهت پیشگیری از سرمازدگی یا ایجاد مشکل برای محصولات کشاورزان، توصیه‌های لازم را ارائه دهند. 
  
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: طی روزهای جمعه و پنجشنبه خلیج فارس مواج است که لازم است اداره‌کل دریانوردی توصیه‌های لازم را به قایقرانان اعلام کنند. 
  
بهادری عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته بهبهان با 28 درجه سانتی‌گراد و تاراز با 3 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای امروز اهواز نیز بین 8 تا 26 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار