تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
کد خبر: ۱۵۸۸۹۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
دولت اقدامات عاجلی برای رفع مشکلات معیشتی مردم انجام دهدعضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت اقدامات عاجلی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم انجام دهد.

عامر کعبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های دولت در حوزه وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، گفت: دولت دوازدهم تاکنون نتوانسته برنامه مشخصی برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم ارائه دهد؛ البته اقداماتی انجام شده، اما کافی نیست.

وی، یکی از اولویت‌های مهم قوای سه‌گانه را مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: فساد پایه‌های اقتصادی کشور را خشک می‌کند، بنابراین لازم است که برنامه‌های مدونی برای مبارزه با فساد از سوی مسئولان اجرایی و دولتمردان ارائه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه مشکلاتی که امروز در جامعه ایجاد شده، نشأت گرفته از نبود عزم جدی دولت‌‌ها برای مبارزه با فساد و تبعیض است، اظهار داشت: قوانین متعددی برای مبارزه با فساد و فقر در مجلس تصویب شده، اما ضمانت اجرایی برای آنها وجود ندارد و دولت‌ها نیز در این سال‌ها گام‌های مؤثری برای آن برنداشته‌اند.

کعبی، یکی از ضعف‌های اجرایی نشدن قوانین مبارزه با فساد را ضعف مجلس در نظارت دانست و گفت: مجلس، ابزارهای مختلفی از قبیل سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص برای نظارت بر مسئولان دستگاه‌های اجرایی در اختیار دارد که معتقدم از این ابزارها به خوبی استفاده نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد، تبعیض و فقر باید در اولویت دولت در جهت ساماندهی اوضاع اقتصادی قرار گیرد؛ دولت اقدامات عاجلی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم انجام دهد.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار