تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
کد خبر: ۱۵۹۰۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
با اجرای طرح احیای گوزن زرد ایرانی در پارک ملی کرخه با مشارکت بخش خصوصی ، گردشگری طبیعی در خوزستان گسترش می یابد
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با اجرای طرح احیای گوزن زرد ایرانی در پارک ملی کرخه با مشارکت بخش خصوصی ، گردشگری طبیعی در خوزستان گسترش می یابد.

احمدرضا لاهیجان زاده در حاشیه بازدید از پارک ملی کرخه افزود:با توجه به پتانسیل بسیار بالا و منحصر بفرد شوش به عنوان قطب گردشگری خوزستان لذا توسعه طرح گردشگری طبیعی نیز در این شهرستان هدفگذاری شده است.

وی گونه منحصربفرد گوزن زرد ایرانی در پارک ملی و جنگل کرخه در شوش را فرصتی کم نظیر در زمینه توسعه گردشگری طبیعی در خوزستان دانست و گفت:به منظور ایجاد مجموعه موزه طبیعی و تاریخی در محل پارک ملی کرخه از توان بخش خصوصی استفاده شده و زمینه حضور بخش خصوصی در این راستا فراهم شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان سرمایه گذاری اولیه ایجاد موزه طبیعی در پارک ملی کرخه را بیش از 100 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:تامین امکانات و تجهیزات اقامتگاهی این طرح در حال انجام است.

وی محل زیست گونه جانوری در حال انقراض گوزن زرد ایرانی را علاوه بر پارک ملی کرخه در شوش ، پارک ملی دز عنوان کرد و بیان داشت:بنا داریم زیستگاه کرخه دوباره احیا شود.

لاهیجان زاده افزود: در چند سال گذشته بیماری میاز موجب تلف شدن تعدادی از گوزن ها در پارک ملی کرخه شد که به منظور حفظ این گونه منحصر بفرد جانوری طرح انتقال مجدد گوزن زرد ایرانی به پارک ملی کرخه در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان داشت:طرح احیا و تکثیر گوزن زرد ایرانی در پارک ملی کرخه با مشارکت بخش خصوصی و در راستای توسعه گردشگری طبیعی اجرا می شود.

لاهیجان زاده گفت:با توجه به احتمال وجود مگس میاز در پارک ملی کرخه لذا در حال حاضر گوزن ها در پارک ملی دز نگهداری می شوند و پس از پاکسازی پارک ملی کرخه گوزن ها به این پارک منتقل می شوند.

منطقه حفاظت شده کرخه حدود 14 هزار هکتار است که هفت هزار و 500 هکتار آن را پارک ملی شامل می شود.

پوشش گیاهی این پارک ملی گز،پده،کنار،توت خودرو،بید ،کنارک و دیگر درختان است .

منطقه حفاظت شده کرخه در شمال استان خوزستان محل زیست گونه های مختلف جانوری است.

160 گونه پرنده و پستاندار از جمله گوزن زرد ایرانی در این پارک ملی زندگی می کنند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار