تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۱۵۹۲۰۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
اعضای پنج گروه شکارچی غیرمجاز دستگیر و 12 قبضه اسلحه شکاری توسط یگان حفاظت محیط زیست آبادان از آنان کشف و ضبط شد
دستگیری اعضای پنج گروه شکارچی متخلف و کشف 12 اسلحه شکاری در آبادانرییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: اعضای پنج گروه شکارچی غیرمجاز دستگیر و 12 قبضه اسلحه شکاری توسط یگان حفاظت محیط زیست آبادان از آنان کشف و ضبط شد.

علی فتحی نیا اظهار کرد:درگشت و کنترل مشترک یگان حفاظت آبادان و ماموران نیروی انتظامی بخش مرکزی اروندکنار در هفته گذشته 2 گروه شکارچیان غیرمجاز پرنده در این منطقه دستگیر شدند. 

وی اظهارکرد:از این شکارچیان تعداد سه قطعه پرنده از نوع کله سبز، خودکا معمولی و کبوتر قمری کشف شد. 

فتحی نیا گفت:در بازرسی از شکارچیان 6 قبضه اسلحه شکاری از آنان کشف و ضبط شد و متخلفان از قانون صید ممنوع به مراجع قضایی معرفی شدند. 

وی افزود:یگان حفاظت محیط زیست آبادان در ماموریت دیگری در یک هفته گذشته با دستگیری اعضای سه گروه شکارچی غیرمجاز در تالاب بین المللی شادگان در محدوده آبادان 10 رشته تور هوایی پرنده گیری را از سطح تالاب جمع آوری کردند. 

رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت:در این ماموریت تعداد 6 قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان غیرمجاز پیش از موفقیت به شکار کشف و ضبط شد. 

وی افزود: 12 شکارچی غیرمجاز در این 2 عملیات دستگیر و تحویل مقام های قضایی شدند.

تالاب بین‌المللی شادگان یکی از تالاب‌های بزرگ ایران است؛ این تالاب در جنوب غربی ایران در جنوب شهر شادگان در خوزستان واقع شده‌ است. 

این تالاب زیستگاه بیش از 30درصد از پرندگان (154 گونه)، 25درصد از پستانداران (40 گونه) و 45درصد از ماهیان کشور (36 گونه ماهی مردابی و 45 گونه ماهی دریایی) است. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار