تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳
کد خبر: ۱۶۰۲۲۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
تصفیه خانه آب شرب شادگان به دلیل آلودگی نفتی رودخانه کارون از مدار خارج شد / با هماهنگی انجام شده با شرکت نفت قرار است در روستای دریسیه محل تجمع آلاینده های نفتی در رودخانه کارون ، دستگاه های مکش اقدام به پاکسازی رودخانه کنند
 مدیر آبفا شادگان گفت: تصفیه خانه آب شرب شادگان به دلیل آلودگی نفتی رودخانه کارون از مدار خارج شد و تا اطمینان از سلامت آب برداشتی از کارون ، از تزریق آب از منبع این رودخانه به تصفیه خانه آب شادگان خودداری می کنیم.

نبیل یوسفیان یکشنبه اظهار کرد: وجود برخی آلاینده های نفتی در 25 کیلومتری بالادست تاسیسات آب دارخوین در رودخانه کارون، در چند روز گذشته باعث شد تا برداشت آب از این رودخانه را متوقف کنیم. 

وی افزود:با هماهنگی انجام شده با شرکت نفت قرار است در روستای دریسیه محل تجمع آلاینده های نفتی در رودخانه کارون ، دستگاه های مکش اقدام به پاکسازی رودخانه کنند. 

یوسفیان با تقاضا از مردم برای صرفه جویی در مصرف آب تا برطرف شدن مشکل در رودخانه کارون گفت: بخشی از آب مورد نیاز مردم را از طرح آبرسانی آب غدیر تامین می کنیم. 

مدیر آبفای شادگان نیاز آب روزانه شهرستان شادگان را به طور متوسط 27 هزار متر مکعب اعلام و اظهار کرد: هم اکنون 12 هزار متر مکعب از طرح آبرسانی غدیر به شادگان تحویل می شود. 

یوسفیان گفت:بر اساس تعهد انجام شده قرار بر این بود که 50درصد آب شرب شهرستان شادگان از طرح غدیر تامین شود که اکنون فقط 20درصد آن در اختیار آبفا شادگان قرار می گیرد. 

آب شرب شهروندان شادگان از ایستگاه پمپاژ دارخوین به شهرهای دارخوین، شادگان و بیش از 220 روستا ، با ظرفیت سه هزار و 900 متر مکعب در ساعت تامین می شود. 

شادگان در جنوب خوزستان واقع است. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار