تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
کد خبر: ۱۶۰۸۱۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کاظم نسب:
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه وجود ریزگردها در استان خوزستان به دغدغه‌ای برای آموزش وپروش تبدیل شده است، گفت: این شرایط در نتایج کنکور تاثیرگذار است و دانش آموزان نمی‌توانند نتایج مطلوبی به دست آورند.

جواد کاظم‌نسب با انتقاد از تعطیلی مکرر مدارس در استان خوزستان، گفت: وجود ریزگردها در استان خوزستان به دغدغه‌ای برای آموزش وپروش تبدیل شده است؛ وجود گردوغبار باعث تعطیلی مدارس می‌شود که این تعطیلات از آموزش مسائل اساسی و اصلی جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان خوزستان از نظر فضای آموزشی و امکانات با محدودیت‌هایی مانند نبود پنجره‌های دوجداره و وسایل سرمایشی، کمبود ساختمان‌های مستحکم و استاندارد رو به رو است؛ علیرغم این مشکلات وجود ریزگردها به سلامت دانش‌آموزان لطمه می‌زند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پس از گردوغبار مدارس استان خوزستان باید پاک‌سازی شوند تا آثار ریزگردها تمیز شود در حالی که این مدارس امکانات فنی مناسبی ندارند و به هین جهت پاک‌سازی با تاخیر انجام می‌شود و همین عامل باعث تعطیلی بیشتر مدارس است.

وی با بیان اینکه وضعیت آموزشی استان خوزستان بغرنج است، اظهار کرد: اگرچه یکی از راهکارهایی که می‌توان از آسیب به دانش‌آموزان جلوگیری کرد، تعطیلی مدارس است اما این تعطیلی بر روند آموزشی دانش‌آموزان تاثیرات نامطلوبی دارد و باعث ایجاد وقفه در آموزش می‌شود.

کاظم نسب با بیان اینکه دانش‌آموزان خوزستانی از نظر روحی در شرایط نامناسبی قرار دارند و نمی‌توانند بر مسائل درسی تمرکز کنند، تاکید کرد: این شرایط در نتایج کنکور دانش‌آموزان تاثیرگذار است و آنها نمی‌توانند نتایج مطلوبی در این آزمون به دست آورند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه تمام نهادها و سازمان‌ها باید برای جبران عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان باید تلاش‌های لازم را انجام دهند، گفت: اگرچه راهکار اصلی این مشکل تامین حق آبه کشاورزان است اما می‌توان با استفاده از ظرفیت شبکه‌های استانی و برگزاری کلاس‌های جبرانی مشکلات دانش‌آموزان را تا حدودی برطرف کرد .
مرجع / خانه ملت
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار