تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
کد خبر: ۱۶۲۳۹۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
تولید شکر در کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان پس از یک هفته تعطیلی با توافق حاصل شده بین کارگران و کارفرما از سر گرفته شد.

کارگران بخش های مختلف این شرکت از روز یکشنبه 13 اسفند ماه به مدت یک هفته به دلیل پرداخت نشدن حقوق ماه های دی ، بهمن و نیز پاداش و عیدی پایان سال دست از کار کشیدند و تولید شکر در این شرکت را متوقف کردند.

در پی توافق حاصل شده بین کارگران معترض و مدیریت این شرکت مقرر شد با از سرگیری فعالیت در این شرکت بزرگ تولید شکر ، پرداخت حقوق معوقه دی ماه کارکنان از امروز آغاز و از هفته آینده نیز عیدی و پاداش آنان پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با توجه به توافق حاصل شده بین نمایندگان کارگران و نیز مدیریت شرکت با حضور مسئولان محلی ، پرداخت مطالبات کارگران در دستور کار قرار گرفت.

پرداخت سهمیه شکر کارگران همزمان با ورود اولین کیسه شکر به انبار شرکت ،پرداخت حقوق دی ماه و عیدی پاداش تا قبل از پایان سال و پرداخت حقوق معوقه بهمن ماه در اوایل سال آینده از جمله مواردی است که مورد توافق کارگران و کارفرمای شرکت قرار گرفته است.

با پایان تجمع و اعتراضات کارگری ، کوره بخار ، آسیاب و کارخانه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روشن شده و چرخ تولید شکر در این شرکت بار دیگر به حرکت در آمد.

همچنین عملیات برداشت نیشکر از مزارع از عصر روز یکشنبه در این شرکت آغاز شده و انتقال نیشکر به آسیاب کارخانه نیز در حال انجام است.

حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند.

کشت و صنعت هفت تپه در 15 کیلومتری شهر شوش قرار دارد و قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار