تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۱۶۲۴۳۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
در آستانه سال نو ، یک هزار و 769تن برنج خارجی با قیمت مصوب به تنظیم بازار استان خوزستان اختصاص یافته است
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور گفت: در آستانه سال نو ، یک هزار و 769تن برنج خارجی با قیمت مصوب به تنظیم بازار استان خوزستان اختصاص یافته است.

سیاوش حسین پور افزود:قیمت مصوب برای هر کیلوگرم برنج هندی از نوع 1121 ، 56 هزار و برنج تایلندی هومالی 36 هزار ریال است.

وی گفت: برنج خارجی برای تنظیم و ثبات بازار ، در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی مصرف با نرخ اعلام شده در حال توزیع است.

حسین پور افزود: در چند روز اخیر 600تن برنج هندی و تایلندی در شهرهای استان توزیع شده است و بقیه سهمیه نیز بر اساس جمعیت هر منطقه توزیع خواهد شد.

وی گفت:به منظور تامین و ثبات نسبی بازار ، دیگر کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان مانند شکر نیز بر اساس دستور عمل های اعلامی از سوی شرکت متبوع در شبکه توزیع از طریق تعاونی ها ، فروشگاه های زنجیره ای و دیگر عاملان فروش توزیع خواهد شد.

حسین پور اظهار کرد:برنج و شکر توزیعی با قیمتی کمتر از بازار در سطح استان خوزستان عرضه می شود.

در چند هفته اخیر قیمت انواع برنج خارجی در شهرهای خوزستان 15 تا 20 درصد افزایش یافت و به تبع آن نیز قیمت برنج تولید داخلی استان نیز سیر صعودی به خود گرفت.

عضو کمیسیون تنظیم بازار خوزستان در ادامه گفت:هفته ای 2 بار جلسه تنظیم بازار در استانداری با حضور استاندار و معاونت اقتصادی استانداری تشکیل و مصوبات کمیسیون تنظیم بازار رصد می شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور اظهار داشت : در 11ماه سال جاری شش هزارو 203 تن برنج خارجی در انبارهای این شرکت ذخیره سازی شده که از این میزان ، سه هزارو 900 تن در سطح شهرهای استان با قیمت مصوب توزیع شده است.

حسین پور در پایان از موجودی 181 هزار تن شکر سفید در انبارهای شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار خبر داد و گفت: در صورت وجود درخواست ، این شرکت آمادگی دارد شکر را به واحدهای معرفی شده از سوی جهاد کشاورزی با قیمت مصوب عرضه کند.

قیمت مصوب هرکیلوگرم شکر 25هزار ریال است.

در آستانه تحویل سال نو و تعطیلات نوروزی ، برخی از سوداگران و دلالان با اختلال در شبکه توزیع کالاهای اساسی ، سبب افزایش برخی اقلام اساسی نظیر برنج و شکر در شهرهای استان خوزستان شده اند.

در همین حال تعاون روستایی خوزستان نیز در آستانه سال نو، حدود سه هزار تن میوه (پرتقال و سیب درختی) را به قیمت مصوب با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از گران فروشی از 25 اسفند تا 15 فروردین در شهرهای استان توزیع خواهد کرد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار