تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
کد خبر: ۱۶۲۴۳۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
چند صیاد متخلف که قصد داشتند در تالاب بین المللی هورالعظیم در غرب خوزستان با شوکر برقی اقدام به صید غیرقانونی کنند در مواجهه با ماموران مرزبانی فرار کردند
ناکامی صیادانی که در تالاب هورالعظیم قصد صید با شوکر برقی را داشتندجانشین فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: چند صیاد متخلف که قصد داشتند در تالاب بین المللی هورالعظیم در غرب خوزستان با شوکر برقی اقدام به صید غیرقانونی کنند در مواجهه با ماموران مرزبانی فرار کردند.

سرهنگ نادر سهیلی افزود: ماموران دسته شناور دریایی امام علی (ع) از توابع هنگ مرزی دشت آزادگان به همراه ماموران اطلاعات هنگ ، روز یکشنبه از ورود صیادان غیرمجاز به حوزه استحفاظی در تالاب هورالعظیم مطلع شده و موضوع را برای برخورد قانونی با آنان در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: ماموران با شناور سازمانی در محل مورد نظر حاضر شده و 2 فروند قایق پارویی را که سرنشینان آنها متواری شده بودند را توقیف کردند.

جانشین فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه افزود: در جریان بازرسی از این قایق ها ، 6 دستگاه موتور برق ، 6 دستگاه شوکر برقی، یک دستگاه موتور قایق 25 اسب بخار و برخی وسایل صیادی را کشف و ضبط کردند.

سرهنگ سهیلی افزود:محموله کشف شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قانونی شدند. 

چندی پیش نیز محیط بانان حفاظت محیط زیست خوزستان تعدادی شوکرهای برقی صیادان غیرمجاز را در محدوده تالاب هورالعظیم کشف و ضبط کردند.

در سال های اخیر صید غیرقانونی با شوکرهای برقی صدمات و لطمات زیادی به ذخایر آبزیان تالاب هورالعظیم وارد کرده است.

تالاب هورالعظیم حدود 450هزار هکتار هکتار وسعت دارد که یک سوم آن در محدوده جمهوری اسلامی ایران و دو سوم آن در عراق واقع شده است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار