تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
کد خبر: ۱۶۵۱۱۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نوبخت در جمع خبرنگاران:
فاز اول طرح 550 هزار هکتاری خوزستان آماده افتتاح استمعاون رییس جمهور گفت: در سال 97 در مجموع 23 هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار به زیرساخت‌ها، اعتبارات عمرانی و زیربنایی استان‌ها اختصاص یافته است که از این مقدار سهم خوزستان 2 هزار و  540 میلیارد تومان تعیین شد. خوزستان بیشترین سهم را میان استان‌های کشور دارد علت آن نیز اهمیت استان و پروژه های موجود در آن است. 

محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی خوزستان که شامگاه 20 اردیبهشت‌ماه در استانداری خوزستان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رییس جمهور دو سفر به خوزستان داشته‌اند سفر نخست در سال 92 بود که در این سال به مردم اعلام کردند که خود را درباره طرح 550 هزار هکتاری که از سوی رهبری قول داده شده است متعهد می‌داند. امروز گزارشی از اجرای این طرح که فاز اول آن آماده افتتاح است ارائه شد. برخی مناطق که در فاز اول مورد توجه نبود مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: سفر دوم رییس جمهور در سال 95 بود که در این سفر اعلام کردند برای مشکلات آب و فاضلاب خوزستان خود را متعهد می‌داند. در این زمینه برنامه‌ای آماده شد که در فروردین سال 96 به تضویب مجلس رسید در این برنامه برای آب، برق، فاضلاب، احیا و رفع آلودگی کارون مصوباتی داشتیم. در جلسه امروز اقداماتی که باید طبق یک برنامه چندساله انجام می‌شدند بررسی شدند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در سال 97 مجموع اعتباراتی که برای زیرساخت‌ها و اعتبارات عمرانی و زیربنایی استان‌ها در قانون بودجه تعیین شد 23 هزار و 600 میلیارد تومان بود که از این مقدار سهم خوزستان 2 هزار و  540 میلیارد تومان اعلام شد. یعنی خوزستان بیشترین سهم را در میان استان‌های کشور دارد علت آن نیز ظرفیت استان و پروژه‌های اولویت داری است که در استان وجود دارد. این عدد به استان اعلام شد تا مسئولان استان براساس میزان اعتبارات سال جاری برنامه‌ریزی کنند. امیدوارم از این منابع برای رفع مشکلات مردم در زمینه‌های مختلف آب، ریزگردها، احیا و رفع آلودگی کارون و... استفاده شود.

نوبخت ادامه داد: البته این مبالغ در مقیاس نیازهایی که در خوزستان وجود دارد مبلغ کافی نیست اما با توجه به محدودیت اعتبارات دولت، دولت نسبت به اهالی خوزستان کوتاهی نخواهد کرد. همه ما تلاش می‌کنیم همراه با آتچه که به زبان جاری می کنیم ارادت و نگاه متمایز خود را نسبت به این استان به سبب ایثار این مردم نشان دهیم.

وی افزود: در کنار این گزارشات امروز از شست و شوی مقره‌ها بازدید کردیم. نیروها در حال شست و شو و پاک سازی این مقره‌ها هستند. فردا نیز از مزارع و نخیلات شادگان بازدیدی خواهیم داشت. اعتباراتی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است که فردا اعلام می‌شود. همه همت دولت این است که نسبت به مردم شریف و عزیزی که به نحو شایسته هوای دولت را دارند هوای این مردم را داشته باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره بدهی برخی واحدها و عدم تخصیص تسهیلات بانکی به این واحدها گفت: در حال حاضر بخشودگی جرایم بانکی واحدها مطرح نیست اما برای واحدهایی که مشکلات بانکی دارند یعنی وام دریافت کرده‌اند اما نتوانسته‌اند آن را پرداخت کنند و معوقه دارند، در ستاد تسهیل استان این امکان را داریم که برخلاف اینکه به آن‌ها وام داده نمی شود به طور مجدد به آن‌ها سرمایه در گردش داده شود. از استاندار می‌خواهم که این مساله را در استان نیز پیگیری کنند.
 
نوبخت در خصوص میزان افزایش حقوق کارمندان در سال جدید گفت: پیشنهاد دولت افزایش متوسط 10 درصد بود. مجلس پیشنهاد داد که این افزایش حقوق به صورت پلکانی از 6 تا 12 درصد افزایش داده شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار