تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
کد خبر: ۱۶۵۱۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان:
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: طرح غدیر با ۲۲ زیر پروژه یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی خاورمیانه است.

صابر علیداد در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی استان خوزستان که شامگاه پنجشنبه با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سالن شهید رجایی استاداری برگزار شد، گفت: طرح غدیر با سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سه سال طراحی شده که ۷۴۰ میلیارد تومان آن از محل ماده ۵۶ تأمین شده است؛ همچنین یک هزار و 100 میلیارد تومان فاینانس خارجی بوده که مناقصه آن در مرحله اجرا است.

وی با اشاره به اینکه طرح غدیر با ۲۲ زیر پروژه یکی از بزرگترین طرح های آبرسانی خاورمیانه است، افزود: تونل طرح غدیر اجرا شده و فاز دوم طرح نیز به منظور برخورداری 100 درصدی شهرهای هدف پایین دست از آب شرب بهداشتی و پایدار در حال اجراست.

علیدادی با بیان اینکه عملیات ورود به صخره دز و احداث آبگیر در فاز سوم طرح نیز در دست اقدام است، ادامه داد: برای اجرای این طرح، یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و ۳۶۰ میلیارد تومان آورده پیمانکار در نظر گرفته شد که پیمانکار ۱۲۰ میلیارد تومان سهم امسال خود را تأمین کرده است.

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان  گفت: باید یک هزار و ۵۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای طرح های آبرسانی در سال گذشته تخصیص داده می شد که تنها ۹۹۲ میلیارد تومان اختصاص و در نهایت ۹۸۰ میلیارد تومان آن تحقق یافت.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار