تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
کد خبر: ۱۶۵۱۶۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل منطقه آزاد اروند مطرح کرد:
مدیر عامل منطقه آزاد اروند گفت : انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.

اسماعیل زمانی شب گذشته در نشست رئیس شورای شهر تهران با مدیران و مسئولان آبادان در سالن جلسات منطقه آزاد اروند اظهار کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر دروازه ورود صنعت و مدرنیته به کشور بوده اند.

وی افزود: جنگ باعث نابودی شهرها و افزایش مهاجرت مردم و نخبگان شد در بازسازی این دو شهر موفق نبوده ایم علت آن هم این است که بازسازی اقتصادی برای این شهرها انجام نشد.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند بیان کرد: در این شهرها رنگ کهنگی و فرسودگی باقی ماند. نتوانستیم بعد بازسازی شهر، بازسازی  اقتصادی خوبی در جهت توسعه آن داشته باشیم و کارآفرینان به جهت نبود زمینه‌های اقتصادی به شهر بازنگشتند.

وی افزود: این شهرها درگذشته به دلیل موقعیت‌ها و درآمدهای ترانزیتی و گمرکی به عنوان معین شهرداری تهران بوده‌اند و درآمد مازاد خود را برای اجرای پروژه‌ها در اختیار شهرداری تهران قرار می‌دادند.

زمانی عنوان کرد: یکی از مزیت‌های منطقه آزاد اروند  این است که می‌تواند زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی را برای شهر فراهم آورد.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند گفت: طبق گزارش اصناف 30 در صد بازار متأثر از حضور اتباع خارجی است  و در حوزه سلامت و آموزش‌وپرورش زیرساخت‌ها به‌خوبی در حال اجرا است. 

وی افزود: ازلحاظ زیرساخت‌ها هنوز به حد مطلوب نرسیده‌ایم ولی این دو شهر ازلحاظ امکانات جغرافیای گردشگری  فرصت‌های  بسیار خوبی دارند، بازسازی سواحل، احداث چند پل بر رودخانه بهمن‌شیر در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند اظهار کرد: توقعی که از سایر شهرها داریم این است که از مزیت‌های منطقه آزاد در جهت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.

زمانی گفت: انتظار ما از دستگاه‌های ملی بزرگ و کلان‌شهرها از جمله  شهرداری تهران کمک‌های فنی، اجرایی، فکری و نظارتی برای توسعه و عمران‌ آبادان و خرمشهر است.

نباید در مقابل تهدیدهای ترامپ شتاب زده عمل کنیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: : باید این تهدید را با خویشتن‌داری تبدیل به یک فرصت کنیم، انقلاب اسلامی تمام مشکلات را با سربلندی پشت سر گذاشته است نباید در مقابل تهدیدهای ترامپ حرکت‌های شتاب‌زده داشته باشیم.

محسن رفسنجانی در نشست شورای شهر تهران و اعضای شورای منطقه آزاد اروند اظهار کرد: مفتخرم که در میان مردم این شهر یادی از نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌شود و بزرگراه ورودی این منطقه به نام ایشان نام‌گذاری شد.

وی در مورد خروج آمریکا از برجام گفت: انقلاب اسلامی چهل سال است که همچنان استوار و پایدار مانده و اقدامات ترامپ چیزی جز فضاسازی تبلیغاتی برای تحت شعاع قرار دادن فضای داخل کشور نیست.

هاشمی بیان کرد: باید این تهدید را با خویشتن‌داری تبدیل به فرصت کنیم انقلاب اسلامی تمام مشکلات را با سربلندی پشت سر گذاشته است  نباید در مقابل تهدیدهای ترامپ حرکت‌های شتاب‌زده داشته باشیم.

وی گفت: چون این تفاهم‌نامه نتوانسته منافع آمریکا را تثبیت کند و در قاموس ترامپ جایی برای توافق برد- برد نیست، لذا از این توافق‌نامه خارج شد.

هاشمی افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید هوشمندانه و با استفاده از حرکت‌های عقلانی تضمین‌های جدیدی را از چند کشور باقی‌مانده در بر جام بگیریم تا منافع ایران بیش از گذشته تأمین شود و بتوان این مسیر را بدون آمریکا ادامه دهیم.

رئیس شورای شهر تهران در پایان گفت: منطقه آبادان و خرمشهر همیشه از ابتدای جنگ موردتوجه قرارگرفته ولی این توجه و حمایت‌ها کافی نبوده لازم است به فکر حل مسائل این منطقه با امکانات تهران باشیم.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار