تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
کد خبر: ۱۶۵۲۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مسئول موزه های خوزستان:
مسئول موزه های خوزستان گفت: انتظار داریم مردم این استان موزه ها را از خود بدانند، در پاسداشت موزه ها مشارکت کرده و با موزه ها آشتی کنند.

سید محمد ابراهیمی روز یکشنبه اظهارکرد: مردم خوزستان همه باید خود را در کنار سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، متولی حافظت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی و معنوی استان بدانند.

وی گفت: هم اکنون 6 موزه فعال، یک موزه غیر فعال و چهار محوطه تاریخی در خوزستان وجود دارد.

مسئول موزه های خوزستان ادامه داد: موزه های آبادان، شوش، مسجدسلیمان، دزفول، بهبهان و هفت تپه موزه های فعال خوزستان بوده و چهار محوطه تاریخی چغازنبیل، دزفول، هفت تپه و ایذه در این استان وجود دارد.

ابراهیمی درخصوص آخرین اقدامات درخصوص بازسازی موزه رامهرمز و زمان راه اندازی آن اظهارکرد: مرمت موزه رامهرمز که حدود دو سال پیش تعطیل شده، تمام شده و اکنون پیگیر اعتبارات برای تجهیزات و روشنایی و معماری داخلی هستیم.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی خوزستان در حال احداث یک محوطه برای نمایش آثار تاریخی در اهواز است، ادامه داد: کار ساخت این محل در پارک جزیره اهواز آغاز شده است.

مسئول موزه های خوزستان یادآور شد: از بخش خصوصی دعوت می شود تا در راه اندازی موزه های شخصی با کلکسیون یا اشیای تاریخی شخصی مشارکت فعال داشته باشند.

وی کمبود نیرو را مهم ترین مشکل موزه های خوزستان عنوان کرد و افزود: استاندارد کنونی موزه ها پنج نیرو و توان ما به طور میانگین 2 یا سه نیرو در هر موزه بوده و برای اینکه بتوانیم طبق استانداردها از اشیا حفاظت کنیم، به حدود 15 نیرو نیاز داریم.

ابراهیمی درخصوص بازدید از موزه ها گفت: پارسال 282 هزار و 931 نفر از موزه های خوزستان دیدن کردند که نسبت به سال 95 به دلایل مختلف از جمله گرما، گرد و غبار و موارد دیگر، اندکی کاهش داشته است.

مسئول موزه های خوزستان همچنین با اشاره به روز جهانی موزه و میراث فرهنگی(28 اردیبهشت) بیان کرد: در این روز بازدید از همه موزه های خوزستان رایگان بوده و علاوه بر آن، برنامه های جنبی مانند نمایشگاه صنایع دستی و موسیقی در کنار موزه ها از جمله شوش و دزفول برگزار می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار