تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
کد خبر: ۱۶۵۳۷۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون پیشگیری بهزیستی خوزستان:
خوزنیوز: معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان در آیین اختتامیه و تجلیل از مدیران و مدرسین طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) که در سالن اجتماعات فتح المبین بهزیستی اهواز با حضور معاون مدیر کل آموزش و پرورش و مدیران و مدرسین طرح برگزار شد ضمن بیان اینکه طرح ماد طرحی برای تاب آوری دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی است؛ گفت : این طرح با همکاری اداره کل بهزیستی خوزستان و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در طول سال تحصیلی 96-97 به اجرا در آمد.

به گزارش خوزنیوز؛ علی حسن زاده با اشاره به سوابق این طرح در سالهای گذشته بیان داشت: طرح ماد در سال تحصیلی 95 -96 با 10 کلاس آغاز شد که با توجه به نتایج مثبت آن در سال تحصیلی 96-97  با 60 کلاس آموزشی در شهرستانهای اهواز، کارون، باوی و سوسنگرد به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز و در آستانه اختتامیه این طرح بزرگ در سال تحصیلی جاری ، گزارش های واصله همکاران ما در بهزیستی و آموزش و پرورش حاکی از استقبال دانش آموزان و خشنودی معلمان از طرح ماد دارد.

حسن زاده افزود: رویکرد مشارکت اجتماعی دا ، اثربخشی خاص خود در افزایش توانمندی ها، جلب حمایت ها و ارائه راهکارها برای مقابله با هرموضوعی را دارد و  برای پیشرفت و ظرفیت سازی بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: مشارکت در جنبه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و در سنین و جوامع و پایگاه های مختلف اتفاق می افتد و وقتی بحث مشارکت تربیتی به میان می آید نیازمند مربیان قدرتمند و آشنا به مسائل تربیتی هستیم تا بتوانند اثربخشی کار را تضمین کنند.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی خوزستان همچنین افزود: از آنجا که ایمن ترین جا برای اجرای این طرح آموزش و پرورش است با انعقاد تفاهم نامه مشترک بین بهزیستی و آموزش و پرورش طرح ماد در یک همکاری صمیمانه به اجرا درآمد.

علی حسن زاده تشریح کرد: این هنر و شگرد مربی است که دانش آموزان را به طور کل ببیند، مشکلات ایشان را شناسایی کند تا بتواند بر روی آنها کار کرده و در فرآیندی که سلیقه و تفکر خلاق مربی آن را هدایت می کند، مشکلات دانش آموزان را رفع کند.

وی در پایان ضمن ابراز امیدواری از تلاش های ارزنده معلمان در راه ساختن نسلی فرهیخته، دانشمند، آگاه به مسائل اجتماعی و با ظرفیت های بالای توانمندی گفت: انشالله با یاری خداوند همه ما زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشورمان باشیم و بتوانیم از عهده تربیت نسل آینده موفق و سربلند برآییم.

در پایان از کلیه مدیریان و مسئولین طرح با اهدا لوح تقدیر شد.
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار