تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
کد خبر: ۱۶۶۵۶۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
شمار شهدای راهپیمایی بزرگ بازگشت همزمان با گرامیداشت روز قدس در نوار غزه به چهار تن و شمار زخمی ها نیز به 620 تن رسید
شمار شهدای راهپیمایی بزرگ بازگشت همزمان با گرامیداشت روز قدس در نوار غزه به چهار تن و شمار زخمی ها نیز به 620 تن رسید.

به نقل از رسانه های خبری، هزاران فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه راهی نوار مرزی باریکه غزه شدند تا در یازدهمین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت تحت عنوان تظاهرات میلیونی قدس شرکت کنند.

نظامیان صهیونیست این هفته نیز همچون گذشته با سرکوب فلسطینیان ساکن غزه راهپیمایی مسالت آمیز آنان را به خاک و خون کشیدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در پی درگیری های امروز میان راهپیمایان و نظامیان صهیونیست در شرق غزه چهار تن به شهادت رسیدند و دست کم 620 تن دیگر با تیر مستقیم و شلیک گاز اشک آور ارتش اشغالگر زخمی و دچار آسیب شدند که حال 7 نفرشان وخیم گزارش شده است. در میان مجروحان یک زن و چند خبرنگار نیز دیده می شوند.

راهپیمایی این هفته به دلیل همزمانی با راهپیمایی روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

گروه ها و جریان های ملی و اسلامی فلسطینی از چند روز پیش در بیانیه هایی فلسطینیان را به مشارکت گسترده در تظاهرات امروز فرا خواندند.

در پی شلیک گسترده گاز اشک آور و سرکوب تظاهرکنندگان فلسطینی از سوی اشغالگران صهیونیست در مناطق مرزی نوار غزه به ویژه جنوب این منطقه تاکنون ده ها فلسطینی از جمله چند کودک بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

اشغالگران صهیونیست به سمت نیروهای امدادگر و خودروهای امدادرسانی نیز تیراندازی کرده اند.
در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه که از 30 مارس (10 فروردین) همزمان با روز زمین آغاز شده است، تاکنون134نفر به شهادت رسیده و بیش از 14 هزار نفر نیز زخمی شدند که حال صدها نفر از آنان وخیم است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار