تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
کد خبر: ۱۶۶۸۲۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مرگ تلخ دانش آموز 13 ساله در حیاط مدرسه / پرونده مدیر و معلم ورزش در دادگاه دزفولدر حالی که بیش از دو سال از ماجرای مرگ دلخراش علیرضا در دبیرستان سعادت دزفول می گذرد، خانواده او خواهان رسیدگی سریع تر به پرونده مرگ تنها پسرشان هستند.

به گزارش رکنا، اکنون بیش از دو سال از آن روز می گذرد اما طبق کارشناسان دادگستری که به دستور قاضی پرونده را بررسی کرده اند در این حادثه 50 درصد مقصر ماجرا را دانش آموز جان باخته دانستند. در این نظریه کارشناسی 30 درصد معلم ورزش و 20 درصد مدیر مدرسه مقصر اعلام شده است.

به گزارش پرونده، اولین روز آخرین ماه سال 94 بود که علیرضا به اجبار معلم، علی رغم اینکه بیماری قلبی داشت دور حیاط مدرسه دوید و همین اقدام باعث حمله قلبی به او شد. علیرضا دانش آموز اول دبیرستان پس از چهار روز تحمل کما جان باخت.

پدر داغدیده دراین باره می گوید: حادثه Incident در روز شنبه یکم اسفندماه سال 94 هنگام ورزش اجباری اتفاق افتاد. دبیر ورزش بار اول او را با اشاره دست و در ادامه به سمت او می رود و او را بلند می کند ولی فرزندم مجدد می نشیند که دوباره معلم به سمت او آمده و با اشاره دست هایش او را مجبور به دویدن در دور زمین ورزش (حیاط مدرسه) می کند.

معلم وسط زمین می ایستد و دویدن بچه ها را تماشا می کند و با وجود اطلاع از بیماری پسرم، علیرضا را مجبور به دویدن دور زمین می کند. در فیلم حادثه کاملا مشخص است که فرزندم هیچ رغبتی به ورزش کردن نداشته است و تنها با اجبار و تحکم معلم ورزش علیرغم میل باطنی اش دور زمین میدود و ورزش می کند. بعد از دویدن دور زمین پسرم سمت نیمکت می رود و می نشیند و کمتر از یک دقیقه تمام علایم حیاتی اش را از دست داد و پس از چهار روز تحمل کما جان باخت. 

پدر علیرضا در پایان گفت: معلم ورزش در اظهاراتش عنوان کرده است که من علیرضا را مجبور به ورزش نکردم و حتی با نمایش فیلم حادثه در حضور او تصویر خود را در فیلم انکار می کند و می گوید من نیستم. اکنون این خانواده در انتظار تشکیل دادگاه در تیرماه سال جاری هستند.

مرجع / رکنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار