تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
کد خبر: ۱۶۹۷۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
قاضی زاده هاشمی:
وزیر بهداشت و درمان توضیحاتی پیرامون کمبود اقلام دارویی ارائه کرد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی درباره بازار دارویی کشور، گفت: کمبود دارو همیشه وجود دارد و ما در بهترین شرایط 30 قلم کمبود دارو داشتیم که اکنون  به حدود 48 قلم رسیده، بنابراین باید تلاش کرد این اقلام افزایش نیابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درباره ابلاغ بخشنامه ای مبنی بر استفاده مجدد از برخی لوازم پزشکی برای صرفه جویی در هزینه ها، افزود: چیزی به اسم تجهیزات یکبار مصرف وجود ندارد، برخی شرکت ها تقلب و تخلف کرده اند و شاید افرادی در سیستم ما و در بیمه ها داشته باشند و اعلام می کنند وسیله ای که در تمام نقاط دنیا چند بار استفاده می شود را یک بار استفاده کنید، چراکه پوشش بیمه ای نیز پیدا کرده است.

زمانی که از تحمیل هزینه ای پیشگیری شده صدای عده ای بلند می شود

وی ادامه داد: وزارت بهداشت کاری را انجام می دهد که در آمریکا و اروپا انجام می شود، بنابراین به هیچ وجه نیازی نیست وسیله ای فلزی و یا وسیله ای که می توان چند بار با پیشرفته ترین تجهیزاتی که اکنون در ایران برای استریل کردن یعنی پلاسما موجود است استفاده کرد را دور انداخت، لذا نباید هزینه ای به مردم تحمیل کرد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه این هزینه تا چند ماه قبل تحمیل می شد، یادآور شد: زمانی که از تحمیل این هزینه پیشگیری شده صدای عده ای بلند می شود، اما این صدای مردمی که از این لوازم استفاده می کنند نیست بلکه صدای افرادی بوده که منافعشان در یکبار مصرف کردن این لوازم است.

وزارت بهداشت علاوه بر مراقبت از سلامت مردم از جیبشان نیز مراقبت می کند

وی افزود: دانشگاه های کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام ظرف یک ماه نزدیک به 100 میلیون تومان از این طریق صرفه جویی کرده اند و وسیله ای که فلزی بوده استریل می شود و تمام دنیا این کار را انجام می دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه فضای مجازی به راحتی قابل خریدن است، تصریح کرد: کافی است عده ای واردکننده باشند و از این تصمیم آسیب ببیند، اگر یک صدم خرج کنند می توانند بخشی از جامعه را مجاب کنند، اما وزارت بهداشت برای سلامت مردم آمده و این  اقدام علاوه بر مراقبت از سلامتشان از جیبشان یعنی بیت المال نیز مراقبت می کند.
مرجع / خانه ملت
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار