تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۱۷۰۰۵۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار شهرستان اندیمشک گفت:آتش سوزی در 2 نقطه بخش الوار گرمسیری با تلاش جدی مهار شده و حریق در یک نقطه هنوز ادامه دارد.

آتش سوزی در سه نقطه از جنگل های بخش الوار گرمسیری از روز چهارشنبه آغاز شد.

پیمان جهانگیری روز پنجشنبه افزود:با اعزام گروه های مختلف ، حریق در مناطق انارکی و آبنگون مهار شده است و در منطقه چهک حریق همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد:صعب العبور بودن منطقه و کوهستانی بودن مسیر موجب کندی عملیات مهار آتش و دسترسی گروههای اعزامی به جنگل های منطقه شده است.

وی افزود:از طریق ستاد بحران استان هماهنگی لازم برای اعزام بالگرد انجام شده و در صورت ادامه آتش سوزی ،امروز از طریق بالگردها برای مهار حریق اقدام خواهد شد.

جهانگیری خاطرنشان کرد:گروههای اعزامی همراه با گروههای مردمی در حال تلاش برای مهار کامل آتش سوزی هستند.

منابع محلی از تلاش گسترده برای مهار حریق خبر دادند.

در پی شعله ور شدن آتش در جنگل های منطقه انارکی ، چهک و آبنگون نیروهای محلی ، دوستداران محیط زیست و گروههای امدادی از دستگاه های مختلف و منابع طبیعی اندیمشک برای مهار آتش وارد عمل شدند. 

تجهیزات کافی برای مهارآتش در جنگل ها و مراتع شهرستان اندیمشک وجود ندارد و در سال های اخیر آتش سوزی خسارات جبران ناپذیری به درختان بلوط این منطقه وارد کرده است. 

در شهرستان اندیمشک 80 هزار هکتار جنگل وجود دارد که کمبود امکانات و تجهیزات هنگام وقوع آتش سوزی، این جنگل ها را در تابستان تهدید می کند.

در سالجاری چندین نقطه از جنگل های بلوط بخش الوار گرمسیری دچار حریق شده بود. 

افزون بر یک هزار هکتار از جنگل های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه های گیاهی ‏نادر هستند نیز در سال های گذشته در آتش سوخت. 

بخش الوار گرمسیری اندیمشک در شمال استان خوزستان دارای 178روستا است. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار