تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
کد خبر: ۱۷۱۶۵۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
با سرد شدن هوای مناطق ییلاقی کوچ پاییزه عشایر بختیاری از استان چهارمحال و بختیاری به سمت خوزستان (شهرستان اندیکا) آغاز شد.

رییس اداره امورعشایر شهرستان اندیکا روز شنبه اظهار کرد:حدود چهار هزار و700خانوار عشایری شهرستان اندیکا که فروردین امسال به مناطق ییلاقی استان چهارمحال وبختیاری کوچ کرده بودند پس از گذراندن یک دوره تقریبا پنج ماهه از نیمه اول شهریور کوچ خود را به سمت شهرستان اندیکا آغاز کرده اند.

رسول مدملیل افزود: هرساله کوچ پاییزه از نیمه دوم شهریور شروع می شد که امسال به دلیل نامناسب بودن چراگاه های ییلاقی عشایر و کمبود علوفه زودتر از موعد به اندیکا باز گشتند.

وی با اشاره به خدمات ارایه شده به عشایر گفت: آبرسانی سیار در منطقه امام زاده بویر و پا آب شلال ،تهیه آذوقه و توزیع علوفه برای این عشایر توسط اداره امور عشایر اندیکا تا پایان فصل کوچ فراهم شده است. 

رییس امور عشایر اندیکا ادامه داد: در سال های اخیر به دلیل توسعه جاده های ارتباطی ،عشایر بیشتر با وسایط نقلیه دام های خود را به مناطق ییلاقی منتقل می کنند و سختی های گذشته کوچ پیاده را ندارند.

وی اضافه کرد:برخی خانوارهای عشایری اندیکا نیز به دلیل تامین علوفه دام ها در مسیر کوچ از ایلراه های تاراز، منار و هزار چمه وارد شهرستان اندیکا می شوند.

شهرستان اندیکا با بیش از 26هزار نفر جمعیت عشایری بیشترین جمعیت عشایری خوزستان را به خود اختصاص داده است.

براساس آخرین سرشماری این خانوارهای عشایری دارای 170هزار راس دام سبک و 3هزار و800راس دام سنگین هستند.

اندیکا در فاصله حدود 180 کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار دارد و سال 86 از شهرستان مسجد سلیمان جدا و به شهرستان مستقل تبدیل شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار