تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
کد خبر: ۱۷۱۶۹۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار هندیجان گفت: هندیجان با سابقه دیرینه ای که دارد باید بیش از این ها مورد توجه قرار گیرد،این شهر محروم و دارای مشکلات فراوانی است و از مسئولان کشور و استان تقاضای حمایت از خدمات شهری را داریم.

از مهمترین،و اولویت دارترین ارگان های خدمات رسان به مردم در همه شهرهای کشور شهرداری ها هستند که بیشترین و بالاترین مراجعه کننده را در طول روز دارند.این ارگان ها به گفته مسئولان ارشد کشور دارای مشکلات مالی فراوانی هستند.

در چندین سخنرانی مسئولان دولتی اعلام شده بود که شهرداری ها در آستانه ورشکستگی یا در بعضی مواقع ورشکسته هستند.شهرداری ها چون در اقدامات عمران و فرهنگی در اولویت هستند بنابراین بیشترین بودجه ها باید به این ارگان خدماتی تخصیص داده شود.

شهرستان هندیجان از محروم ترین شهرهای خوزستان بوده که باید توجه بیشتری به آن شود،از این رو با کوروش حشم دارشهردار این شهر به گفت و گو نشسته ایم تا بررسی کنیم چه اقداماتی در این شهرداری برای مردم صورت گرفته است.

ابتدا نکات مهم گفت‌وگو را می‌خوانید:

باید اعتبارات بیشتری به هندیجان داده شود
هندیجان نیاز به تجهیزات واحد موتوری دارد
هندیجان از شهرهای مستعد و بکر استان خوزستان است

در خصوص کشتارگاه هندیجان چه اقداماتی صورت گرفته است؟

یک کشتارگاه باید از همه نظر منظم و بهداشتی باشد، کشتارگاه بسیار مکان حساس و مهمی هستند چرا که گوشت گرم را برای مردم تهیه و توزیع می‌کنند.

بهداشت و سلامت بهداشتی کشتارگاه و دام‌هایی که در آن ذبح می‌شود باید در محیطی امن و بهداشتی باشد، افرادی که نیز باید این اقدامات را انجام دهند از نظر بهداشتی باید مورد تائید باشند. سلامت مردم در اولویت همه کارها است.

شهرداری امنیت بهداشتی و غذایی کشتارگاه را در اولویت قرار داده و با نظارت مسئولان بهداشتی، دام‌پزشکی هرگونه اقدامی را برای بهبود عملکرد کشتارگاه انجام خواهد داد.

چه تجهیزات جدیدی را برای کشتارگاه هندیجان خریداری کرده‌اید؟

بر اساس اولویت سلامت مردم و افزایش راندمان بهداشت کشتارگاه هندیجان ما دستگاه لیول زن و تجهیز سرخانه را انجام دادیم. دستگاه جدید جهت سلامت گوشت برای اولین در هندیجان راه‌اندازی شده است.

دستگاه جدید لیول زن در کشتارگاه هندیجان جهت معاینه گوشت، کدگذاری و مُهروموم کردن بعد از کشتار دام صورت می‌گیرد. این گوشت باید در سرخانه قرار گرفته و روزانه صبح به بازار عرضه شود.

در کشتارگاه شهرداری، نظارت دقیقی توسط مسئولان بهداشتی و دامپزشکی صورت می‌گیرد چرا که بیمارهای خطرناکی ممکن است جان شهروندان را به خطر بیندازد، بنابراین ما هر اقدامی را برای حفاظت از شهروندان باشد انجام می‌دهیم.

در خصوص آموزش مهارت های آتش نشانی چه برنامه هایی داشته اید؟

در راستای ارتقای آمادگی های فنی،چابکی آتش نشانانان شهرداری هندیجان یک دوره آموزش این مهارت ها توسط استاتید مجرب در این رشته در مقر مرکزی آتش نشانی هندیجان برگزار شد.

در جهت حفظ آمادگی های لازم کارکنان واحد آتش نشانی هندیجان یک دوره آموزش کسب مهارت های آتش نشانی در مرکز آتش نشانی شهرداری هندیجان برگزار شد.

حفظ آمادگی کارکنان در همه لحاظ مهم و قابل توجه است چرا که این افراد در زمان های حوادث باید جان مردم را نجات دهند بنابراین کسب مهارت این افراد بسیار ضروری است.اما باید این را در نظر داشت که وجود امکانات برای آتش نشانی نیز ضروری است.

برای خرید تجهیزات آتش نشانی هندیجان چه اقداماتی صورت داده اید؟

شهرداری هندیجان به سبب کمبود اعتبار نمی تواند تجهیزات لازم برای آتش نشانی خریداری کند،هزینه های ماشین آلات و امکانات آتش نشانی بسیار سرسام آور است،لازم است مسئولان استانی وبلکه کشوری شهرداری هندیجان را یاری دهند.

برگزاری کلاس آموزش آتش نشانی برای کارکنان واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری هندیجان بسیار ضروری است.

 برگزاری دوره های آتش نشانی چه تاثیری بر کارکنان دراد؟

این دوره آموزشی در ایستگاه شماره یک واحد آتش نشانی هندیجان جنوبی و توسط استاد احسان دریایی برگزار گردید.ما باید هر مدت یکبار این موارد را مجدد برگزار کنیم تا کارکنان چابکی خود را حفظ کنند.

این اولین دوره ای است که توسط کارشناس مجرب سازمان آتش نشانی  پتروشیمی بندر امام{ره}در زمینه فرماندهی عملیات و آموزش اطفاء حریق برگزار گردید.در این دوره تجربیات خوبی به کارکنان ما منتقل شد.

از استاد گرامی در جهت آموزش پرسنل تشکر و قدردانی می کنیم، هدف ما از برگزاری این دوره که برای کلیه پرسنل واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری هندیجان برگزار شد به روز شدن تخصص کارکنان در جهت خدمت رسانی بهینه به شهروندان محترم است.

وضعیت اعتبارات شهرداری هندیجان چگونه است؟

شهرداری هندیجان که از لحاظ مالی در وضعیت نامناسبی قرار دارد باید طبق ضوابط خاص استفاده بهینه از امکانات موجود خود را در اولویت کاری قرار دهد.

چند سالی است که شهرداری نتوانسته ماشین‌ آلات سنگین خود را تجهیز یا خریداری کند. شهر هندیجان در حال گسترش است و نیاز مبرم به تجهیزات بیشتری دارد.

از آنجایی ‌که شهرداری توانایی تأمین مالی برای خرید تجهیزات و ماشین ‌آلات را ندارد باید از امکانات موجود خود بهترین استفاده جهت خدمات ‌دهی به شهروندان را در دستور کار قرار داده و برخی از آن‌ها را با تعمیر کردن به چرخه اجرایی برگرداند.

شهرداری هندیجان نیاز به چه توجهاتی دارد؟

شهرداری هندیجان در بخش‌های آتش ‌نشانی، موتوری، خدمات، عمرانی نیاز به امکانات بیشتر و جدیدی دارد چرا که توسعه هندیجان بدون تجهیزات امکان ‌پذیر نیست و خرید این ‌گونه اقلام نیاز به اعتبارات میلیاردی دارد.

جهت صرفه‌ جویی در هزینه‌های شهرداری کلیه وسایل موجود در سطح شهر که قابل‌ بازسازی و تعمیر باشند در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

اقدامات شما در تغییر چهره شهر هندیجان چیست؟

 المان‌های ورزشی در سطح شهر به ‌ویژه در مسیر خیابان امیرکبیر به ‌طرف میدان خلیج ‌فارس در حال بازسازی و رنگ ‌آمیزی هستند تا همشهریان محترم در مواقع پیاده‌روی مشکلی جهت استفاده از المان‌ها نداشته باشند.

در جهت اینکه شهروندان محترم هندیجان شایسته بهترین‌ها هستند در نظر داریم پارک ها، بوستان‌ها و مکان‌هایی که در تردد شهروندان در مواقع پیاده‌روی هستند را به المان‌های ورزشی استاندارد تجهیز کنیم.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار