تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
کد خبر: ۱۷۱۶۹۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
‌‌اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی قصد حمایت از صیادان سراسر کشور را داشته باشند باید ضمن تشکیل فراکسیون صیادی، قانون مشمولیت سخت و زیان آور بودن شغل صیادی را تصویب کنند.

با پیگیری و تلاش‌های علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان در مجلس و فرماندار هندیجان، جلسه بررسی مشکلات صیادان هندیجانی در اداره شیلات هندیجان برگزار شد.

علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان در مجلس اظهار داشت: ما موضوع صیادان را با رئیس سازمان شیلات کشور در جلسه‌ای که در تهران برگزار شد مطرح کردیم.

وی افزود: در آن جلسه که با حضور فرماندار هندیجان و مدیرکل شیلات خوزستان برگزار شد مشکلات صورت‌ جلسه و برای اجرا به مدیرکل شیلات خوزستان ابلاغ شد. امیدوارم هر چه سریع‌تر مصوبات اجرایی شود.

یوسف اعتلایی نماینده صیادان هندیجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر هندیجان، اظهار داشت: برای اینکه شغل صیادان به‌عنوان سخت و زیان‌ آور محسوب شود احتیاج به گذر زمان دارد و نمایندگان مردم در مجلس بخصوص نمایندگان استان‌های ساحلی به این مسئله ورود کنند.

نمایندگان مجلس پیگیر سخت و زیان آور شدن شغل صیادی باشند

وی افزود: نمایندگان مردم در مجلس ضمن تشکیل فراکسیون صیادی مطالبات آن‌ها را به‌ صورت جدی دنبال کرده و شغل سخت و زیان ‌آور را برای آن‌ها به قانون تبدیل کنند. صیادان محروم بدترین زندگی و درآمد را دارند.

نماینده صیادان هندیجان بیان کرد: آلات لنگری ممنوعه در صیدگاه هندیجان به‌ وفور در حال نابودی ماهی و میگو هندیجان هستند این آلات خطرناک سبب شده حتی بچه ماهی‌ها هم در طور افتاده و از بین بروند. ما انتظار داریم مسئولان با افراد سودجو با شدت برخورد کنند.

وی گفت: ما از مسئولان بیمه تکمیلی صیادان انتظار داریم که به تعهدات خود به نحو احسن عمل کنند نه اینکه هزینه صیاد محروم و مستضعف هندیجانی را دریافت کنند و هیچ‌گونه خدمات مناسبی ارائه ندهند در غیر این صورت ما شکایت خواهیم کرد.

فراکسیون صیادی در مجلس تشکیل شود، نمایندگان استان های ساحلی پیش قدم شوند

اعتلایی عنوان کرد: آلات لنگری سبب از بین رفتن اکوسیستم و محیط ‌زیست دریایی می‌شود، این آلات همه ‌چیز دریا را نابود می‌کند. اگر به ‌موقع از این صیدهای ممنوعه جلوگیری نشود فاجعه در خلیج ‌فارس به وجود خواهد آمد.

در این جلسه رئیس گروه امور صیادان کشور، مدیر عامل و عضو هیئت ‌مدیره اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی کشور، رئیس شرکت‌های بیمه (سرمد) صیادان کشور، رئیس گروه امور صیادان خوزستان، رئیس گروه امور صید و معاونت صید آبادان، محمود عسکری رئیس دفتر نماینده مردم در هندیجان، یوسف اعتلایی نماینده صیادان هندیجان حضور داشتند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار