تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
کد خبر: ۱۷۱۷۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
بیش از 242 شی تاریخی قاچاق در خوزستان کشف شدفرمانده یگان حفاظت اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری خوزستان گفت: بیش از 242 شی تاریخی قاچاق از ابتدای امسال تاکنون در استان خوزستان کشف شده است.

سرهنگ پاسدار حسین بهداروند روز یکشنبه افزود: این اشیای تاریخی در 20 پایگاه حفاظتی که سه اثر جهانی، 927 اثر ملی، پنج موزه باستانی، 15 هزار هکتار محوطه، تپه و ابنیه را تحت پوشش دارند، کشف شده اند.

وی گفت: انهدام هشت باند و 54 حفار غیرمجاز، کشف و ضبط 16 مورد انواع فلزات و توقیف 14 خودرو توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در 6 ماه گذشته انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان اظهار امیدواری کرد نیروهای این یگان با خدمت رسانی مناسب زمینه های حفاظت و پاسداری از میراث تاریخی و فرهنگی این استان را فراهم آورند.

وی از همه فرماندهان و نیروهای تحت امر که در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی استان خوزستان تلاش، مجاهدت و همکاری دارند، تشکر و قدردانی کرد.

حدود 927 اثر تاریخی در استان خوزستان وجود دارد که سه اثر از این تعداد شامل آبشارهای شوشتر، زیگورات و قلعه تاریخی شوش ثبت جهانی هستند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار