تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
کد خبر: ۱۷۱۷۴۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، گفت: اینکه چهار تعاونی خوزستان به عنوان تعاونی‌های برتر کشور معرفی می‌شوند، بیانگر آن است که تعاونی‌های استان این ظرفیت و توان را دارند تا خود را در سطح تعاونی‌های برتر کشورعرضه کنند. 

سید نور محمدپور در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خوزستان که امروز 18 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، با تبریک هفته تعاون به همه تعاونگران اظهار کرد: امسال نیز مانند سال گذشته استان خوزستان جزو استان‌های برتر کشور در بحث تعاونی بود و در این زمینه چهار تعاونی خوزستان به عنوان تعاونی برتر کشور تجلیل شدند.

وی افزود: این که چهار تعاونی خوزستان به عنوان تعاونی‌های برتر کشور معرفی می‌شوند، بیانگر آن است که تعاونی‌های استان این ظرفیت و توان را دارند تا خود را در سطح تعاونی‌های برتر کشور عرضه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به بحث اعتبارات ابلاغ شده به خوزستان، تصریح کرد: یک هزار و 237 میلیارد تومان اعتبار برای طرح اشتغال فراگیر به خوزستان ابلاغ شد اما سود این تسهیلات بالا بود و این مساله باعث شد تا استقبال چندانی از این موضوع نشود.

محمدپور ادامه داد: در این زمینه حدود 560 طرح به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده و متاسفانه عملکرد بانک‌ها نیز در این بخش بسیار ضعیف بوده و پرداختی بسیار کمی به این طرح‌ها صورت گرفته است.

وی گفت: امسال قرار است سود 18 درصدی این طرح به حدود 8 تا 10 درصد کاهش پیدا کند و با این کار قطعا استقبال از طرح اشتغال فراگیر افزایش پیدا خواهد کرد. اکنون در بهترین حالت سود تولید حدود 8 تا 10 درصد است و اگر این مساله اتفاق نیافتد، تولیدکنندگان توان رقابت نخواهند داشت. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: در بحث طرح اشتغال روستاییان وعشایر اعتبارات خوبی با درصد سود بسیار پایین به استان ابلاغ شد. این تسهیلات به این منظور ارائه شد تا از مهاجرت مردم و روستاییان به شهرها جلوگیری شود و حتی زمینه را برای مهاجرت معکوس فراهم کند.

محمدپور خاطرنشان کرد: در این زمینه 448 میلیارد تومان سهم استان بود که 30 درصد آن در مرکز برای طرح‌های بزرگ ملی و باقی مانده آن به بانک‌های درون استان برای ارائه تسهیلات تخصیص داده شد. در این زمینه خوشبختانه بانک کشاورزی عملکرد خوبی داشته و تسهیلات خوبی ارائه داده است اما سایر بانک‌ها عملکرد خوبی نداشته‌اند و از سهمیه خود نتوانسته‌اند پرداختی قابل ملاحظه‌ای داشته باشند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار