تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۸
کد خبر: ۱۷۱۷۵۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان گفت: بررسی و انجام پایش دریایی در منطقه بحرکان نشان می دهد اثری از آلودگی ناشی از نفت در حوزه استحفاظی هندیجان وجود ندارد.

روز شنبه هفته جاری فیلمی که گفته شده توسط برخی صیادان گرفته شده در فضای مجازی منتشر ، و در آن ادعا شده بود که رها سازی نفت خام از سکوهای نفتی در منطقه بحرکان منجر به آلودگی دریا و ایجاد لکه نفتی شده است.

در این فیلم هیچ اشاره ای به مختصات و نقطه دقیق محل آلودگی نشده و محیط زیست هندیجان برای بررسی موضوع اقدام به انجام عملیات پایش دریایی کرد.

مصطفی حق زاده روز یکشنبه بیان کرد: از ساعت پنج صبح امروز به همراه تعدادی از کارشناسان این اداره اقدام به پایش منطقه دریایی بحرکان برای بررسی موضوع انتشار نفت شد که اثری از آلودگی مشاهده نشد.

وی گفت: علاوه بر دریا، سکوهای نفتی بهرگانسر نیز مورد بررسی قرار گرفت که اثری از نشت نفت نیز در سکوها دیده نشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ادامه داد: آلودگی نفتی اگر رخ داده باشد اثرات آن بر روی آبزیان، پرندگان و حتی در ساحل دریا قابل مشاهده است در حالی که هیچکدام از این موارد دیده یا گزارش نشد.

حق زاده در خصوص فیلم منتشر شده گفت: این فیلم مشخص نیست در چه زمان و مکانی گرفته شده و سایر صیادان نیز اطلاعی در این خصوص نداشتند.

شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی این استان است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار