تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
کد خبر: ۱۷۱۷۸۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار هندیجان گفت: استاندار خوزستان با پیگیری‌های مکرر از سرمایه‌گذاران در بخش آب خواسته آب‌شیرین‌کن‌های دریایی خود را در بندر بحرکان هندیجان مستقر کنند، چرا که بهترین مکان برای تصفیه آب دریا منطقه دریایی هندیجان است.

فرماندار هندیجان در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر فرمانداری ضمن بیان فعالیت‌های مسئولان پای درد دل‌های خبرنگاران نیز نشست.

کوروش مودت در این نشست اظهار داشت: علاوه بر انعکاس مطالب مردمی، مشکلات پیرامونی که در رسانه‌ها عنوان می‌شود خدمات، دولت، مسئولان نیز منعکس شود. با توجه به وجود بحران مشکلات در هندیجان، سرمایه‌گذاران می‌توانند در کنار ما باشند بدون حضور سرمایه‌گذار نمی‌شود همه مشکلات را رفع کرد.

وی افزود: همه تلاش ما برای ارتقای جایگاه شهرستان هندیجان است ما در حال رفع یکی یکی مشکلات هستیم. خبرنگاران را به‌عنوان یک بازو قدرتمند در کنار خود می‌بینیم.

هندیجان بهشت سرمایه‌گذاران است/تلاش ما ارتقاء جایگاه هندیجان

فرماندار هندیجان بیان کرد: پروژه پمپ‌بنزین شهر زهره در هفته دولت افتتاح شد که جزو برنامه‌های پیش‌بینی‌نشده در هفته دولت بود. استقرار دکل اینترنت پرسرعت توسط شرکت وب که جزو مطالبات خبرنگاران است.

وی گفت: هدف ما مطرح کردن شهرستان هندیجان در استان و کشور است که سرمایه‌گذاران در این شهر سرمایه‌گذاری کنند چرا که هندیجان بهترین استعداد برای حضور سرمایه‌گذاران را دارد.

مودت عنوان کرد: خبرنگاران برای رفع مشکلات مردم و دولت می‌توانند بسترهای مناسبی را فراهم کنند در ایام محرم و صفر سوگواره منطقه‌ای با حضور 5 استان کشور در شهرستان انجام می‌شود. اولین گروه پیگیری از مشکلات صیادان به شهرستان آمدند و برای اسکله بحرکان بیش از یک میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

خبرنگاران جوان هندیجان می‌توانند بستر مناسب پیشرفت را محقق کنند

وی ادامه داد: مجوز صید با قلاب اعطا می‌شود، بیمه صیادان باید جزو مشاغل سخت و زیان‌آور قرار گیرد. ما باید به سمت پرورش ماهی و میگو برویم چراکه ذخایر دریایی در حال نابودی است.

فرماندار هندیجان تصریح کرد: بازار شیلات در هندیجان باید راه‌اندازی و این شهر به‌عنوان نماد شیلاتی کشور معرفی گردد. لزوم احداث سرویس‌های بهداشتی در کنار اسکله بحرکان که اعتباراتی برای آن پیش‌بینی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در وام اشتغال روستایی و فراگیر شهرستان اول استان هستیم در اشتغال‌زایی استان البته جذب اعتبارات و روستایی در استان خوزستان 2700 میلیارد (دو میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان) اعتبار ما بوده که 4100 میلیارد (چهار میلیارد و صد میلیون تومان) بیش از اعتبار لازم گرفته‌ایم.

در وام اشتغال روستایی و فراگیر شهرستان اول استان هستیم

مودت توضیح داد: 134 طرح فراگیر و روستایی معرفی کردیم هر هفته برای این طرح‌ها وقت گذاشته و جلسات اقتصادی را برگزار می‌کنیم. به طور کل آمار اشتغال زایی این طرح ها 650 نفر  است.

وی با بیان اینکه ایراد اساسی گمرک بندر سجافی نداشتن صادرات است، افزود: شغل خبرنگاران جزو مشاغل سخت و زیان‌آور بوده و ضمن رفع مشکلات بیمه‌ای آن‌ها باید معیشت خبرنگاران عزیز مدنظر قرار گیرد، در خصوص انتقاد آن‌ها مسئولان صعه صدر داشته و با آن‌ها همراه باشند. رسانه‌ها خبررسانی زیادی انجام و موانع، مشکلات، انتقادات پیشنهادات و زحمات مسئولان را منعکس کنند.

فرماندار هندیجان بیان کرد: استاندار خوزستان با پیگیری‌های مکرر از سرمایه‌گذاران در بخش آب خواسته آب‌شیرین‌کن‌های دریایی خود را در بندر بحرکان هندیجان مستقر کنند، چرا که بهترین مکان برای تصفیه آب دریا منطقه دریایی هندیجان است.

وی گفت: قرار بر این بوده که اگر پروژه شیرین سازی آب دریا در استان کلید بخورد باید از منطقه بحرکان هندیجان استفاده گردد و همه تأسیسات در آنجا مستقر شوند و ضمن شیرین سازی آب به شهرهای ماهشهر، بندر امام خمینی (ره) نیز از طریق لوله فعلی هندیجان به ماهشهر پمپاژ شود.

مودت عنوان کرد: ما از استاندار خوزستان خواستار شدیم این تأسیسات آب‌شیرین‌کن‌ها در بندر بحرکان هندیجان مستقر شوند چراکه آب خلیج‌فارس در حوزه هندیجان بهترین و سالم‌ترین آب سواحل استان خوزستان است.

وی ادامه داد: ما اعلام آمادگی برای صادرات محصولات کشور از بندر سجافی را داریم، اما هنوز از صادرات استقبالی نشده زیرا زیرساخت‌های گمرک سجافی سردخانه ندارد و لازم است مسئولان گمرک و بندر سجافی را توسعه دهند.

آمادگی برای صادرات محصولات کشور از بندر سجافی را داریم

فرماندار هندیجان تصریح کرد: برای اینکه هر اقدام و فعالیتی را که برای مردم پیگیری می‌کنیم می‌گویند جمعیت شما کم است، این استدلال نادرست و اشتباه است باید نگاه به مردم تغییر کند، مگر همین جمعیت از مردم نیز به خدمات دولت ندارند. پایین بودن جمعیت هندیجان مانعی برای خدمات‌رسانی به آن‌ها نمی‌شود.

محمدمهدی صادقی عضو خانه مطبوعات استان خوزستان در این جلسه اظهار داشت: از تلاش‌ها و پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس، فرماندار هندیجان در رفع مشکلات تشکر و قدردانی را داریم. مهم‌ترین دغدغه مردم هندیجان استقرار نیافتن ادارات در این شهر است.

وی افزود: علا رقم پیگیری مسئولان و ما خبرنگاران هنوز اداره کل ثبت اسناد خوزستان با استقرار این اداره در هندیجان موافقت نکرده است. مردم هندیجان به خاطر کارهای اداری ثبت اسناد در جاده‌ها کشته می‌شوند.

مردم هندیجان به خاطر کارهای ثبت اسناد در جاده‌ها کشته می‌شوند

عضو شورای فرهنگ عمومی هندیجان بیان کرد: بیمه خبرنگاران از سوی صندوق هنر و تأمین اجتماعی پیگیری جدی نمی‌شود، انتظار داریم مسئولان صندوق هنر و تأمین اجتماعی بیشتر با هم هماهنگ باشند.

وی گفت: مهم‌ترین بحث معیشت خبرنگاران در هندیجان وضعیت نا مناسب دفتر خبرگزاری و شغل آن‌ها است که تا کنون مسئولان هیچ‌گونه قدمی در این موضوع برنداشته‌اند. انتظار است مسئولان که همان‌گونه از رسانه‌ها توقع دارند باید مشکلات آن‌ها را نیز رفع کنند.
مرجع / تسنیم
برچسب ها: هندیجان
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار