تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
کد خبر: ۱۷۱۸۲۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
حمزه خبر داد:
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از راهکار وزارت بهداشت برای پرداخت بدهی شرکت‌های بیمه‌‎ای به شرکت‌های دارویی و واردات دارو برای نیاز ۴ تا ۶ ماه آینده کشور خبر داد.

احمد حمزه با اشاره به خالی بودن ذخایر دارویی کشور از وجود داروی مورد احتیاج دولت، اظهار کرد: متأسفانه پیش بینی برای تأمین بودن ذخایر دارویی برای چنین روزهایی انجام نشده بود و امروز مردم برای تأمین داروی خود به دلیل تحریم‌های ظالمانه علیه کشور با مشکل مواجه هستند.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از این مشکل به این موضوع برمی‌گردد که بیمه‌ها به دلیل بدهکاری به شرکت‎‌های دارویی نتوانستند انبارهای خود را تأمین کنند و وزارتخانه هم که باید تدابیر لازم برای مواجهه با چنین تحریم‌هایی را در نظر می‌‎گرفت، این اقدام را انجام نداده است.

وی ادامه داد: همین مسئله موجب شده که بیماران صعب العلاج با مشکل مواجه شوند و در تأمین داروی بیمار خود مستأصل شوند.

بیمه‌ها مکلف به پرداخت بدهی خود به شرکت‌های دارویی شدند

حمزه یادآور شد: در نشستی که با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با وزیر بهداشت داشت مقرر شد که سازمان مدیریت مبالغ پرداختی به بیمه‌ها را پرداخت کند تا بیمه بتوانند بدهی خود را به شرکت‌های دارویی و واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی پرداخت کنند و این اقدام می‌تواند گام مهمی برای تأمین دارو در کشور باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: یکی درگیر از تصمیماتی که می‌تواند به تأمین ذخایر دارویی کشور کمک کند، اختصاص ارز دولتی 4200 تومانی به شرکت‌های دولتی است که با این تصمیمات می‌توان داروهای مورد نیاز برای کشور را برای 4 تا 6 ماه آینده تأمین کرد.
مرجع / خانه ملت
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار