تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
کد خبر: ۱۷۱۸۹۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:امکانات و زیرساخت لازم در سه پایانه مرزی شلمچه، چذابه و مهران برای ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی مهیا است.

خداداد مقبلی سه شنبه شب در جریان بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار داشت: تمهیدات لازم برای تسهیل خروج و ورود زائران اربعین از سه گذرگاه مرزی کشور فراهم است ضمن اینکه نقاط حادثه خیز مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی در استان های خوزستان و ایلام شناسایی شده و تا قبل از اربعین ایمن سازی می شوند.

وی مرز شلمچه را دومین مرز پرحجم از نظر خروج و ورود زائران اربعین حسینی بعد از مرز مهران معرفی کرد و بیان داشت:با همراهی و کمک دستگاه های استانی نقاط ضعف موجود در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه تا قبل از اربعین برطرف می شود.

مقبلی به پیش بینی افزایش 10درصدی تردد زائران اربعین حسینی در سال جاری اشاره کرد و گفت:همه امکانات حمل و نقل و ناوگان جاده ای کشور برای ارائه خدمات به زائران حسینی بسیج و از همه ظرفیت ها برای جابجایی زائران استفاده می شود.

وی مرز شلمچه را تنها گذرگاه خروج اتباع خارجی در اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: تا قبل از اربعین گیت های خروج و ترمینال مجاز برای اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه آماده می شود.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:اقدام لازم برای سهولت تردد زائران خارجی اربعین حسینی از جمله سالن های مجاز ورود و خروج و گیت های مستقل در نظر گرفته شده است و با اولویت بندی زمانی تا اربعین حسینی آماده می شود.

وی افزود:در اربعین حسینی با توجه به اقدام انجام شده خدمات بهتری نسبت به سال گذشته به زائران اربعین حسینی ارائه می شود.

مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام از مبادی تردد زائران اربعین حسینی به عراق هستند. 

مرز شلمچه در 15 کیلومتری شهر خرمشهر قرار دارد.

اربعین پارسال بیش از یک میلیون زائر از مرزهای چذابه و شلمچه به کشور عراق سفر کردند.
هشتم آبان 1397، روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) است. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار