تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۱۷۱۹۱۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استفاده غیره قانونی از آلات لنگری در حوزه دریایی هندیجان که همه استفاده ‌کنندگان از آن غیره بومی بوده سبب نابودی و از بین رفتن نسل ماهی و میگو شده است.

شکل جدیدی از صیادی در منطقه شکل‌ گرفته که همه ‌چیز دریا را به شکل فجیعی صید می‌کند و به هیچ موجود زنده در بستر دریا رحم نمی‌کند.

ذخایر آبزیان در منطقه دریایی خور موسی و بندر بحرکان به سبب افزایش بی‌سابقه جمعیت صیادان در حال انقراض و طبیعتا با این همه حجم صید نمی‌تواند خود را بازسازی کند و ماهی‌های لذیذ هندیجان در حال انقراض است.

در صیدگاه‌های هندیجان فجایع خطرناکی علیه آبزیان در حال وقوع است

منطقه خور موسی و بندر بحرکان هندیجان بهترین صیدگاه دریایی ایران هستند و بهترین، لذیذترین ماهی را در خود دارند به همین سبب صیادان دیگر شهرهای خوزستان و استان‌های هم‌جوار بدون هیچ محدودیتی به صیدگاه‌های هندیجان حمله کرده و به صورت نا مناسبی صید می‌کنند.

اکثر این صیادان با آلات غیره قانونی و مخرب محیط زیست صید می‌کنند لازم است مسئولان حفاظت از آبزیان و شیلات بر عملکرد و تخلفات بیشتر نظارت کرده و به صیادان غیره بومی اجازه این اعمال زشت را ندهند.

یوسف اعتلایی نماینده صیادان هندیجان اظهار داشت: آلات لنگری سبب از بین رفتن اکوسیستم و محیط ‌زیست دریایی می‌شود این آلات همه ‌چیز دریا را نابود می‌کند. اگر به ‌موقع از این صیدهای ممنوعه جلوگیری نشود فاجعه در خلیج ‌فارس به وجود خواهد آمد.

آلات لنگری سبب از بین رفتن اکوسیستم و محیط ‌زیست دریایی می‌شود

وی افزود: آلات لنگری ممنوعه در صیدگاه هندیجان به‌ وفور در حال نابودی ماهی و میگو هندیجان هستند این آلات خطرناک سبب شده حتی بچه ماهی‌ها هم در طور افتاده و از بین بروند. ما انتظار داریم مسئولان با افراد سودجو به شدت برخورد کنند.

نماینده صیادان هندیجان بیان کرد: آلات لنگری ریز و درشت ماهی را صید می‌کنند، علاوه بر صید ماهی‌ها دیگر موجودات دریایی از جهنم ساخته شده توسط این افراد در امان نبوده و اکثر استفاده ‌کنندگان از این ابزارهای غیره قانونی غیره بومی هستند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار