تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
کد خبر: ۱۷۱۹۲۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
‍دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در واکنش به سخنان رئیس سازمان میراث فرهنگی درباره طرح ۵ روزه تعطیلات زمستانی گفت: به صورت مشروط با طرح ۵ روزه تعطیلات زمستانی موافقیم.

نوید ادهم در واکنش به سخنان رئیس سازمان میراث فرهنگی مبنی بر طرح ۵ روزه تعطیلات زمستانی اظهار کرد: آموزش و پرورش به تعطیلات زمستانی از نظر آموزشی، تربیتی و قانونی نگاه می‌کند و برای استفاده از این فرصت‌ها باید برنامه ریزی‌ شود لذا این تعطیلات باید به گونه‌ای باشد که به زمان آموزش دانش‌آموزان آسیب نزند.

وی گفت: هم‌اکنون زمان آغاز سال تحصیلی اول مهر و پایان آن آخر اردیبهشت است و خرداد ماه فصل برگزاری امتحانات. اگر قرار باشد چند روز از زمان آموزش مدارس در فصل زمستان کاسته شود باید شروع سال تحصیلی به جای اول مهر از ۱۰ یا ۲۰ شهریور باشد و تغییر زمان فعالیت مدارس نیازمند تغییر قانون مصوب مجلس است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد : اگر مجلس قانون شروع و پایان سال تحصیلی را اصلاح کند آماده‌ایم تعطیلات زمستانی داشته باشیم. در غیراینصورت تعطیلات زمستانی توجیه آموزشی و تربیتی ندارد و صرفا برای گردشگری مفید است. به همین دلایل با طرح تعطیلات زمستانی به صورت مشروط موافقت می‌کنیم.

ادهم در ادامه با بیان اینکه تعطیلات سه ماه تابستان توجیه آموزشی، فرهنگی و تربیتی ندارد، خاطر نشان کرد : از منظر سند تحول بنیادین یک سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود و تا شهریور سال آینده ادامه پیدا می‌کند در صورتی که در کشور ما سال تحصیلی از اول مهر شروع می‌شود و تا خرداد ما ادامه پیدا می‌کند. این سه ماه تعطیلات طولانی باعث می‌شود بچه‌ها دروس را فراموش کنند و معلم در ابتدای سال زمان زیادی را برای یادآوردی مطالب آموخته شده در سال قبل می‌گذارند. به همین دلیل معتقدیم اگر زمان تعطیلات تابستان کوتاه‌تر شود دستاورد‌های بسیاری برای نظام آموزشی کشور دارد.
مرجع / میزان
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار