تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
کد خبر: ۱۷۱۹۳۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل پایانه های استان خوزستان با اشاره به افزایش روند تردد شهروندان عراقی در مرز شلمچه گفت:روزانه 12 هزار نفر از اتباع عراقی در مرز بین المللی شلمچه تردد می کنند.

غلامعباس بهرامی نیا چهارشنبه اظهار داشت:با لغو روادید ورود اتباع خارجی به محدوده منطقه آزاد اروند شاهد افزایش ورود اتباع کشور عراق بخصوص استان بصره به شهرستان های خرمشهر و آبادان هستیم.

وی افزود:با توجه به حجم بالای تردد اتباع خارجی نیاز است همه دستگاه های متولی برای تامین زیرساخت و ارائه خدمات رفاهی در مرز شلمچه وارد عمل شوند.

بهرام نیا گفت:برداشته شدن روادید ورود اتباع خارجی به منطقه آزاد اروند بدون ایجاد زیرساخت لازم در پایانه، گذرنامه و گمرک انجام شد و این مهم باعث شده تا شاهد افزایش تردد شهروندان عراقی در پایانه مرزی شلمچه باشیم.

وی به افزایش گیت های ورود و خروج زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی شلمچه اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به روند افزایش زائران اربعین حسینی در شلمچه و به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران تعداد نیروهای خدماتی در این پایانه مرزی افزایش خواهد یافت.

مدیر کل پایانه های استان خوزستان همچنین بیان داشت:تا قبل از شروع حرکت زائران اربعین حسینی امکانات جدید برای تسهیل تردد زائران در پایانه مرزی شلمچه پیش بینی شده و نصب خواهد شد.

مرز شلمچه در 15 کیلومتری شهر خرمشهر قرار دارد.

ورود اتباع کشورهای خارجی بدون روادید به محدوده منطقه آزاد اروند شهرستان های آبادان و خرمشهر از آذرماه پارسال آزاد اعلام شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار