تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۱۷۳۳۰۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم فعالیت بدنی برای کودکان گفت: باید زمان سرگرمی‌های نشسته مانند تماشای تلویزیون یا بازی‌های رایانه‌ای، رفتن به سینما و وبگردی به دو ساعت در طول روز محدود شود.

آمنه مصیبی دهکردی با اشاره به مواردی که در سلامت کودکان 6 تا 18 ساله موثر است، اظهار کرد: یکی از موارد تاثیرگذار در سلامت کودکان و نوجوانان خوردن روزانه پنج وعده میوه و سبزی است.

وی افزود: میوه‌هایی مانند سیب، موز، پرتقال، خانواده توت‌ها، انگور، گلابی، آلو، هندوانه، طالبی و کمپوت میوه‌ها و همچنین سبزیجاتی از جمله بروکلی، نخود فرنگی، هویج ،کرفس، اسفناج، انواع کاهو و کلم، گوجه فرنگی، خیار، فلفل و سبزی خوردن برای سلامت کودکان و نوجوانان مناسب هستند.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم فعالیت بدنی برای کودکان بیان کرد: باید زمان سرگرمی‌های نشسته مانند تماشای تلویزیون یا بازی‌های رایانه‌ای، رفتن به سینما و وبگردی به دو ساعت در طول روز محدود شود. 

مصیبی دهکردی با تاکید بر داشتن روزانه حداقل یک ساعت فعالیت بدنی، گفت: طناب زدن، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی مسیر مدرسه جهت داشتن فعالیت بدنی مناسب و تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه باید مصرف نوشیدنی‌های شیرین در کودکان باید به صفر برسد، تصریح کرد: نوشیدن آب با لیمو ترش، مصرف لیموترش و پرتقال، شیر و نوشیدنی‌های فاقد شکر جایگزین مناسبی برای نوشیدنی‌های شیرین از جمله نوشابه‌های گازدار، آب‌میوه‌های تجاری و نوشیدنی‌های انرژی‌زا است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار