تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
کد خبر: ۱۷۳۵۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر سلامت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده آبادان گفت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از ۱۳ هزار و ۶۵۴ کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف انسانی در محدوده فعالیت این دانشکده منهدم شد.

جعفر ربیحاوی با اشاره به اینکه مواد غذایی فاسد پس از انجام مراحل اداری و دریافت مجوزهای قانونی از دسترس مصرف کنندگان خارج و منهدم شد،افزود: تجهیز تمامی بازرسان این واحد به دستگاه‌های پرتابل کنترل مواد غذایی برای نمونه‌برداری‌ از انواع موادغذایی عرضه‌ شده در سطح واحدهای صنفی شهرستان‌های تابعه شامل آبادان، خرمشهر و شادگان از جمله اقدامات موثر این واحد به شمار می رود.

وی از شربت ویمتو، نوشیدنی موگوموگو، سس گلوریا، مربا، لبنیات و غیره به عنوان برخی از اقلام غیر قابل و فاسد نام برد.

وی تعداد بازرسی‌های انجام‌شده از مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط در مدت شش ماهه نخست امسال را بیش از ۱۹ هزار مورد اعلام کرد.

ربیحاوی تصریح کرد: از  تعداد کل بازرسی‌های انجام شده، بیش از ۴ هزار مورد آن مربوط به اجرای طرح تشدید نظارت ها در ایام تعطیل و ساعات غیر اداری است.

وی یادآور شد: شهروندان آبادانی، خرمشهر و شادگانی می‌توانند گزارش تخلفات بهداشتی در مناطق شهری و روستایی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ برای بررسی و پیگیری توسط کارشناسان بهداشتی، اعلام کنند.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار