تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
کد خبر: ۱۷۳۵۷۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
ششمین سوگواره تعزیه استان خوزستان شامگاه چهارشنبه در مجموعه ورزشی شهید سوداگر دزفول آغاز شد.

عبدالمحمد نعناکار، دبیر ششمین سوگواره تعزیه خوزستان شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح این سوگواره اظهار کرد: این سوگواره همزمان با دهه اول ماه صفر و با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و رساندن پیام عاشورا به نسل‌های بعد، تجسم صحیح و بدون تحریف واقعه کربلا در قالب هنر تعزیه و شبیه خوانی، برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این نمایش‌ها تلاش می‌شود تا سلحشوری‌ و مصائبی که بر سیدالشهدا(ع) و خاندان ایشان رفته به‌ نوعی به تصویر کشیده شود، افزود: سوگواره تعزیه از امشب به مدت ۱۰ شب و ساعت ۲۱ در بلوار شهدای مجموعه ورزشی شهید سوداگر جنب ورودی جاده علی کله اجرا می شود.

 نعناکار با اشاره به اینکه هر شب یک تعزیه اجرا می شود، افزود: پنج تعزیه توسط هنرمندان شهرستان دزفول و دیگر تعزیه ها توسط هنرمندان اهواز، بهبهان، شوش و شوشتر اجرا خواهند شد.

وی افزود: این سوگواره تعزیه بزرگترین رویداد مذهبی هنری استان خوزستان است که ۶ سال سابقه اجرا دارد.

دبیر ششمین سوگواره تعزیه خوزستان با بیان اینکه پس از اربعین آثار برتر این سوگواره معرفی خواهند شد، عنوان کرد: در این سوگواره آئین های سنتی عزاداری دزفول از جمله چوب زنی و علم گردانی نیز به نمایش در خواهد آمد.

نعناکار در پایان ضمن تقدیر از همکاری شهرداری دزفول در اجرای این سوگواره و آماده سازی مجموعه ورزشی شهیدسوداگر، افزود: متاسفانه سایر دستگاه های متولی از جمله اداره ارشاد که باید متولی اصلی باشد با وجود قول مساعدت و همکاری برای اجرای این سوگواره، به تعهدات خود عمل نکردند.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار