تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
کد خبر: ۱۷۴۵۵۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
ساختمان جدید شورای حل اختلاف آبادان روز یکشنبه با حضور رییس شورای حل اختلاف خوزستان، امام جمعه آبادان و جمعی از مسئولان قضایی استان و آبادان به بهره برداری رسید.

رییس دادگستری آبادان در این آیین گفت:ساختمان جدید شورای حل آبادان با 2 هزار مترمربع فضا دارای 25 اتاق کار است که از سوی پالایشگاه آبادان در اختیار دادگستری قرار گرفته است.

سیروس محمدزاده افزود:تاکنون 2 شبعه شورای حل اختلاف از دادگستری آبادان به ساختمان جدید منتقل شده و سایر شعب به تدریج به این مکان منتقل خواهند شد.

وی گفت:از ابتدای امسال تاکنون پنج هزار پرونده صلحی و حکمی در شورای حل اختلاف آبادان به سرانجام رسیده است.

رییس شورای حل اختلاف خوزستان نیز در این آیین گفت:راهبرد شوراهای حل اختلاف خوزستان بر مختومه کردن پرونده‌ها با استفاده از ظرفیت صلح و سازش است.

عباس زبیدی نیا با بیان اینکه برای افزایش صلح و سازش نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه هستیم بیان کرد:با فرهنگ سازی در بحث صلح و سازش دعاوی می‌توان در راستای حل اختلافات و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها استفاده کرد.

امام‌جمعه آبادان نیز گفت: نهاد مردمی شورای حل اختلاف پس از تاسیس نقش بسیار ارزنده‌ای در کاهش دعاوی و برقراری صلح و سازش داشته است.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور به بافت عشایری منطقه اشاره کرد و افزود:باید از ظرفیت بزرگان، شیوخ، سادات، معتمدان و افراد مورد وثوق برای ایجاد صلح و سازش در دعوای استفاده ‌کرد. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار