تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
کد خبر: ۱۷۴۵۵۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس شورای شهر اندیمشک:
رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک گفت:مسدود شدن حسابهای شهرداری از سوی طلبکاران سنوات قبل موجب به تعویق افتادن حقوق کارگران و در نهایت اعتراض و تجمع آنها شد.

نعمت مریدی روز یک شنبه افزود: در طول 14 ماه فعالیت شورای اسلامی جدید و شهردار ، 17 ماه حقوق شامل حقوق ماهانه و همچنین سه ماه حقوق معوقه کارکنان شهرداری پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: از زمان آغاز به کار شورای اسلامی جدید و شهردار ، کارکنان و کارگران شهرداری 14 ماه حقوق معوقه از سالهای قبل داشتند که با پرداخت سه ماه ، این معوقه ها به 11 ماه کاهش یافت.

وی اظهار کرد:در این مدت بیش از 90 میلیارد ریال از بدهی های سنوات قبل شهرداری به طلبکاران نیز پرداخت شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اندیمشک افزود: حسابهای شهرداری اندیمشک با شکایت طلبکاران ، از سوی دادگاه مسدود شده است که همین امر موجب به تعویق افتادن 6 روزه حقوق این ماه کارکنان وکارگران این شهرداری شد.

مریدی افزود:یکی از مهمترین مشکلات موجود این شهرداری همین مسدود شدن حسابهاست که پرداخت حقوق کارکنان را با چالش جدی مواجه کرده است .

وی تصریح کرد: طی روزهای اخیر مبلغ هشت میلیارد و 700 میلیون ریال از سوی یکی از طلبکاران از حسابهای شهرداری برداشت شد که اگر این مبلغ برداشت نمی شد و حسابهای شهرداری مسدود نبود ، بخشی از حقوق کارکنان پرداخت شده بود.

وی اظهار کرد:با پیگیری جدی شهردار و شورای اسلامی شهر برای پرداخت حقوق کارکنان تلاش می شود اما با توجه به برداشت ارزش افزوده و درآمد شهرداری از سوی طلبکاران از حسابهای شهرداری ، در پرداخت حقوق دچار مشکل اساسی شده ایم.

مریدی خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام به رفع مشکلات کارگران ، طی این 14 ماه فعالیت ، در پرداخت حقوق همواره اولویت با حقوق کارگران خدوم و زحمتکش بوده است.

وی با اشاره به مشکلات عدیده این شهرداری افزود: طی روزهای اخیر هم این شهرداری به پرداخت120 میلیارد ریال محکوم و این مبلغ به بدهی های شهرداری افزوده شد.

مریدی ضمن تقدیر از همکاری فرماندار ،نماینده ، امام جمعه و دستگاههای امنیتی شهرستان برای حل دغدغه های کارکنان و کارگران این شهرداری گفت: ضمن قدردانی از همکاری دستگاههای امنیتی و دادگستری در پی این هستیم که با رفع موانع قانونی ،نسبت به آزاد سازی حسابهای شهرداری اقدام کنیم تا ابتدا بتوانیم حقوق کارگران را پرداخت کرده و سپس نسبت به پرداخت بدهی ها به طلبکاران اقدام شود.

حدود 30 نفر از کارگران شهرداری اندیمشک امروز مقابل شهرداری این شهر تجمع کرده و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شده بودند.

شهرداری اندیمشک 800 میلیارد ریال بدهی به بخش های مختلف دارد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار