تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
کد خبر: ۱۷۴۶۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) با رد اخبار وقوع انفجار در این واحد گفت: صدای مهیبی که امروز دراین واحد ال دی این پتروشیمی شنیده شد ناشی از عملکرد شیر اطمینان درشرایط خاص و کاملا طبیعی بود وهیچ خطری متوجه این مجتمع نیست.

امین معاوی روز دوشنبه اظهار داشت: ساعتی پیش صدای بلندی از واحد LD پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) برخاست که این صدا ناشی از نوسانات در فرآیند تولید است ، در مواقع خطر ، شیر اطمینان واکنشی عمل می کند که یک فرآیند کاملا طبیعی است.

وی افزود: این فرآیند در حالت طبیعی در سه حالت آتش سوزی به همراه صدا، خروج گاز همراه صدا و یا واکنشی بدون صدا اتفاق می افتد که دراتفاق امروز ، خروج گاز طبیعی به همراه صدا رخ داده است.

2 روز گذشته پتروشیمی بندر امام به دنبال قطعی برق به حالت شات داون در آمد و واحدهای تولیدی و پشتیبانی آن از مدار خارج شدند.

پتروشیمی بندرامام تولید کننده مواد شیمیایی، آروماتیک ها و پلیمرها می باشد.

این شرکت در سال 1352 از مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت میتسویی تحت نام شرکت پتروشیمی ایران و ژاپن شکل گرفت، ولی در سال 1365 در پی کناره‌گیری شرکت میتسویی از پروژه ساخت مجتمع، کلیه سهام آن توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران خریداری و نام آن به شرکت پتروشیمی بندرامام تغییر پیدا کرد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار