تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
کد خبر: ۱۷۴۶۸۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
گودبرداری غیراصولی در دزفول موجب ریزش قسمتی از یک مسجد شد گودبرداری غیراصولی یک خانه در بافت قدیم منجر به ریزش بخشی از یک مسجد تاریخی در دزفول شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول روز سه شنبه بیان کرد :یکی از خانه های واقع در بافت قدیم دزفول محله سیاهپوشان که جنب مسجد بیگدلی دزفول واقع شده ، در سال 95 مجوز تخریب و ساخت وساز دوباره گرفت.

حجت اله آریایی افزود: با وجود اخذ مجوز خانه موردنظر به صورت نیمه مخروبه رهاشده بود که صبح امروز اقدام به گودبرداری آن شده بود.

وی گفت : بر اثر گودبرداری غیراصولی این خانه که مالک آن یکی از هیات امنای مسجد بیگدلی دزفول است بخشی از سرویس های بهداشتی مسجد فروریخت.

وی ادامه داد: ساختمان مسجد بیگدلی دزفول مربوط به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی است ولی در فهرست آثار ملی قرار ندارد ولی سرویس های بهداشتی که بخشی از آنها بر اثر این گودبرداری ریزش کرده جدیدساز بوده و ارزش تاریخی ندارد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دزفول اضافه کرد:سازه سرویس های بهداشتی که دچار ریزش شده اند کاشی است که مالک خانه جنب مسجد که عامل این ریزش است نیز هزینه ساخت دوباره این سرویس های بهداشتی را تقبل کرده است .

بافت قدیم دزفول با حدود 200 هکتار وسعت از بافت آجری زیبایی برخوردار است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار