تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
کد خبر: ۱۷۴۷۲۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
آیین نکوهداشت استاد سیدمحمد علوی تبار(کیاوش) از شخصیت های تاثیر گذار در تاریخ معاصر آبادان با حضور مسئولان محلی و نماینده های مجلس شورای اسلامی، پیشکسوتان و شاگردان این استاد در سینما نفت آبادان برگزار شد.

نکوهداشت استاد سیدمحمد علوی تبار در آبادان برگزار شد

دبیر آیین نکوداشت سیدمحمد علوی تبار (کیاوش) سه شنبه شب در این آیین گفت: استاد علوی تبار جانباز و شهید زنده انقلاب محسوب می شوند که عناوین مهمی از جمله اولین فرماندار آبادان، اولین مدیرکل آموزش پرورش خوزستان، نماینده مردم اهواز(اولین دوره) و نماینده مردم آبادان (دوردوم) در مجلس شورای اسلامی، نماینده منتخب مردم در خبرگان قانون اساسی، معلم دبیرستان های آبادان، فعال فرهنگی اجتماعی و پژوهشگرعلوم اسلامی را در کارنامه خود دارد.

سیدمحمد صدر هاشمی گفت: معیار انتخاب وی با مشورت فرهیختگان منطقه و به خاطر اهمیت جایگاه و نقش آفرینی ایشان در تاریخ معاصر آبادان بوده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص شخصیت سیدمحمد علوی تبار گفت: استاد و معلم بزرگ سیدمحمد علوی تبار یک مبارز فرهنگی و یک شخصیت فرهیخته بود و عملکرد فرهنگی، اجتماعی، اخلاق مدارانه و فرهنگ ایشان در گسترش رشد فکری و اجتماعی جوانان آن زمان تاثیرگذار و تحسین برانگیز است.

اسماعیل زمانی اظهار داشت: مبارزات فرهنگی و سیاسی استاد علوی تبار در آبادان موثر و ماندگار است و شهروندان آبادانی هرگز نقش فرهنگی و سخنرانی های ایشان را در رادیو نفت ملی آبادان و در حسینیه های این شهر فراموش نمی کنند.

وی ادامه داد: این رادیو یک مرکز مستقل بود که استاد علوی تبار در زمینه گسترش مبانی دینی و توسعه اخلاق و آداب اسلامی در آن برنامه داشت.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند با بیان اینکه این همایش پایه گذار برگزاری همایش های آینده برای نخبگان دیگری خواهد بود، گفت: سازمان منطقه آزاد اروند قصد دارد برای بزرگداشت و تجلیل از جایگاه علمی و خدمات سایر فرهیختگان و نخبگان جامعه اروند به خصوص شهرهای آبادان و خرمشهر دبیرخانه دائمی تشکیل دهد تا به صورت مستمر از این بزرگان تجلیل و قدردانی کند.

زمانی در ادامه گفت: این امکان وجود دارد که از طریق این همایش تجربیات ارزشمند و دستاوردهای گران بهای فرهنگی ، اخلاقی، علمی نخبگان و فرهیختگان به نسل جوان کنوی و نسل آینده منتقل گردد.

 سیدمحمد علوی تبار متولد 1309 عناوینی همچون اولین فرماندار آبادان، مدیرکل آموزش پرورش خوزستان، نماینده مردم اهواز(اولین دوره) و نماینده مردم آبادان (دوردوم) در مجلس شورای اسلامی، نماینده منتخب مردم در خبرگان قانون اساسی، معلم دبیرستان های آبادان، فعال فرهنگی اجتماعی و پژوهشگر علوم اسلامی را در کارنامه خود دارد.

وی از جمله مجروحان حادثه هفتم تیر ماه 1360مجلس شورای اسلامی است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار