تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
کد خبر: ۱۷۴۷۹۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیرکمیته اقتصاد مقاومتی توانیر:
دبیر کمیته اقتصاد مقاومتی شرکت توانیر با اشاره به دستاوردهای مقاومتی در بخش تولیدات پراکنده گفت: امسال در حوزه تولید پراکنده (تولید برق از منابع کوچک) برنامه مورد نظر 200مگاوات بود که تاکنون 176مگاوات به نتیجه رسیده است.

مسعود معین پور روز چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه کاربرد فهام در حوزه ی بهره برداری شبکه توزیع برق در اهواز، با اشاره به اینکه ویژگی امسال پروژه های اقتصاد مقاومتی در شرکت برق رویکرد توزیعی آن است، بیان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی سالیان زیادی است که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده و در سال های گذشته پروژه های خوبی در حوزه انتقال و توزیع آغاز شد که هفت پروژه در بحث توزیع، انتقال، پست ها، و خطوط فاینانس بود که به خوبی درحال انجام است، ولی امسال پروژه های اقتصاد مقاومتی یک ویژگی دارد و آن رویکرد توزیعی است. 

معین پور در ادامه گفت: پارسال پروژه های اقتصاد مقاومتی شرکت توانیر بالای 85 درصد پیشرفت داشت و امسال نیز تحرک و رویکرد خوبی درحال انجام است و شاهد به تحقق رسیدن پروژه های اقتصاد مقاومتی می باشیم. 

 تلفات انرژی کشور 10،3 درصد است

وی همچنین بیان کرد: در گذشته تلفات انرژی در کل کشور بالا بود و به ویژه در خوزستان واهواز به 45درصد می رسید ولی اکنون تلفات انرژی الکتریکی کشور 10.3درصد است و در اهواز این تلفات به 13 درصد رسیده است. 

مشاور مدیرعامل شرکت توانیر در اقتصاد مقاومتی ادامه داد: شهر اهواز جزو کلانشهرهای مهم است از این رو مدیریت مصرف توسط مشترکان و کنترل قطعی برق در دستور کار است. 

پروژه فهام ' فراسامانه هوشمند اندازه‌ گیری و مدیریت انرژی' است و از مهمترین قابلیت های هوشمندسازی شمارشگرها این است که مشترک می تواند با مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق شهر و وارد کردن مشخصات اشتراک، اطلاعات انرژی مصرفی خود را به صورت روزانه پایش و مدیریت کند. 

حدود 14 هزار ترانس برق و چهار هزار کیلومتر خط فشار متوسط در کلانشهر اهواز وجود دارد. 
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار