تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
کد خبر: ۱۷۶۱۷۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل دامپزشکی خوزستان:
مدیر کل دامپزشکی خوزستان عرضه آبزیان حرام گوشت در استان را ممنوع اعلام کرد و گفت:عرضه کنندگان اینگونه آبزیان تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

مصطفی کنارکوهی شنبه اظهار داشت: فروش آبزیان حرام گوشت ممنوع بوده و افرادی که اقدام به فروش این گونه از آبزیان می‌کنند ابتدا از سوی بازرسان دامپزشکی تذکر کتبی دریافت کرده و در صورت تکرار به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی افزود:دامپزشکی به وظیفه قانونی در خصوص برخورد با فروشندگان آبزیان حرام گوشت عمل کرده و تاکنون چند فروشنده اینگونه آبزیان را به مراجع قضایی معرفی کرده و و با آنها برخورد قانونی شده است.

کنارکوهی همکاری سایر نهادهای نظارتی در راستای نظارت بیشتر به صید آبزیان، حمل و نقل و توزیع آبزیان حرام گوشت در سطح استان خوزستان را خواستار شد و گفت: هیچ‌گونه مجوزی برای فروش آبزیان حرام گوشت در استان صادر نشده است. 

مدیرکل دامپزشکی خوزستان فروشندگان دوره گرد حاشیه خیابان‌ها و میدان‌ها را یکی از عوامل عرضه آبزیان حرام گوشت در آبادان و برخی از شهرستان‌های خوزستان عنوان کرد و اظهار داشت: در کنار دامپزشکی سایر ارگان‌ها و نهادها نیز باید نسبت به جمع‌آوری عرضه کنندگان ماهی و آبزیان از سطح خیابان‌ها با این تخلف برخورد کنند.

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور امام‌جمعه آبادان هفته گذشته نسبت به عرضه آبزیان حرام گوشت در بازار آبادان انتقاد کرده و جلوگیری از عرضه اینگونه آبزیان حرام گوشت و برخورد جدی با خاطیان در این زمینه را خواستار شد.

گزارش خبرنگار از سطح شهر آبادان و نیز بازار ماهی فروشان حاکیست: برخی فروشندگان انواع آبزیان حرام گوشت از جمله خرچنگ و لابستر را با این توجیه که مصرف اینگونه آبزیان اشکال شرعی نداشته و بعضا دارای خواص درمانی نیز می باشند به فروش می رسانند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
salami
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
0
1
این ها اگر صادر بشوند بهتره
ارز آوری هم داره
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار