تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
کد خبر: ۱۷۶۳۴۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار خوزستان با بیان اینکه مشکل قطع آب اهواز تا هفته آینده حل می شود گفت:آب شرب مورد نیاز شهرهای اهواز، حمیدیه، باوی و کارون ظرف یک هفته آینده از طریق کانال سلمان تامین می شود و این کانال به طور موقت جایگزین طرح آبرسانی غدیر خواهد شد.

غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی کانال سلمان ادامه داد: حدود یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی مواجه شده اند.

وی گفت: خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که به دلیل همین حجم بالا از خسارت، در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است.

استاندار خوزستان اظهار داشت: از مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون به دلیل بروز این مشکل عذرخواهی می کنم اما قطعا این تعمیرات اساسی در زمستان سبب می شود تا تابستان سال آینده را با کمترین مشکل در تامین آب شرب سپری کنیم.

شریعتی با اشاره به اینکه درحال حاضر پیمانکاران متعدد درحال تعمیر کانال آبرسای غدیر هستند تصریح کرد: عملیات تعمیر این خط تا اسفندماه سال جاری به پایان می رسد اما برای کاهش مشکلات مردم طرح ضربتی تامین آب شرب از طریق کانال سلمان واقع در بالادست حمیدیه به عنوان یک طرح پدافند غیر عامل در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر میزان شوری آب شرب اهواز قابل قبول است ادامه داد: امیدواریم ظرف یک هفته آینده آب شرب مورد نیاز از طریق این کانال به مناطق مردم منتقل شود. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در همین خصوص گفت: با همکاری آبفا اهواز، استانداری و سازمان آب و برق این طرح ضربتی در دستور کار قرار گرفته است که سازمان آب و برق وظیفه تامین آب مورد نیاز را دارد.

فردوس کریمی ادامه داد:برای جایگزینی موقت تامین آب از طریق طرح غدیر و به منظور تامین و پایداری شبکه آب اهواز آب مورد نیاز از کانال سلمان تهیه شود، درحال حاضر نیز بخش اعظم فاضلاب بالا دست این کانال انجام شده است.

بنابراین گزارش حدود یک ماه از شکستگی لوله در طرح آبرسانی غدیر می گذرد که همین مساله سبب قطعی مکرر آب در اهواز شده است.

حدود 60 درصد آب شرب اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر تامین می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
دادرس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۱
0
1
والله ما مركز شهريم حدفاصل سي متري و بلوار شهيد فهميده . و نادري و خيابان زند در هفته سه روز آب نداريم اونم مداوم . يعني تانكر شركت نفت هم آب ذخيره كني بازم كم مياد .
اي داد بي داد از ظلم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
0
0
تمام اين حرفها مردم گول زن است الان سه روز است كه مركز شهر آب نداريم .
خانه عموم گلستان اونها هم آب ندارند .
خانه هريك از فاميل كه در گوشه وكنار شهر است زنگ مي زنيم آب ندارند .
بس است ديگر اگر نخواهند فكري را ضربتي عملياتي واجرا كنند ميشه مثل تابستان آبادان كه مردم ريخت فرمانداري
الان زمستان تابستون كه ديگر بدبخت ميشيم
نكنه بازهم داريند آب را دزدكي مي فرستن عراقي كويتي جايي ؟؟؟؟؟؟
خوزنيوز منتشر كن درد دل مردم اگر مردمي هستي ؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار