تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
کد خبر: ۱۷۶۵۹۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
شعر سبب غرور و وحدت ملی ایرانیان شده استمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در مراسم افتتاحیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در شهرستان گتوند گفت: برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر اتفاق مهمی در حوزه فرهنگ است که ارزش سرمایه‌گذاری فرهنگی بالایی دارد.

محمد جوروند اظهار کرد: شعر بزرگترین سرمایه فرهنگی جامعه است و هرقدر این گونه برنامه‌ها گسترش یابد در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر مثبت خود را به جای خواهد گذاشت. 

وی شعر را فرصتی برای عشق‌ورزی و بیان احساسات و عواطف عنوان کرد و گفت: اشعار شاعران مقدس و مورد پسند جامعه است زیرا شاعران از پاکی‌ها سخن می‌گویند و سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند. 

جوروند با اشاره به این که در دوران دفاع مقدس ایجاد انگیزه و شور و شوق رزمندگان از طریق شاعران ایجاد می‌شد عنوان کرد: شعر سبب غرور و وحدت ملی ایرانیان شده و امروز مدیون کسانی هستیم که هویت ایرانی را زنده نگه داشته‌اند. 

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر به یاد شاعر انقلاب زنده‌یاد قیصر امین‌پور در رویش و پرورش استعدادهای هنری نقش بسزایی را ایفا می‌کند و زمینه‌ساز هم‌افزایی میان اهالی فرهنگ، هنر و شعر شده و باعث می‌شود برای آموزش و تعلیم نسل جوان دراین عرصه گام‌های خوب و موثری برداشته شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مهمترین دستاورد جشنواره بین‌المللی شعر فجر را ارتقای حوزه فرهنگ، شعر و ادب بیان کرد و افزود: پرداختن به شعر آیینی و گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد قیصر امین‌پور از شعرای فاخر خوزستانی و همچنین رشد و شکوفایی استعدادهای شاعران برجسته از دیگر اثرات برگزاری این گونه جشنواره هاست که باید به بهترین نحو به آن پرداخته شود. 

جوروند تاکید بر این مطلب که شعرا همواره در تاریخ حیات دارند و تداوم بخش حیات جامعه نیز هستند خاطرنشان کرد: سرمایه شعر و شاعری محدود نیست و به جغرافیای تاریخی و فیزیکی محدود نمی‌شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار