تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
کد خبر: ۱۷۶۷۸۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
تا بازگشت وضعیت عادی از نزدیک شدن به رودخانه دز خودداری کنید
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با هشدار نسبت به افزایش دبی رودخانه دز گفت: تا اطلاع ثانوی و بازگشت وضعیت عادی باید از نزدیک شدن به این رودخانه خودداری شود.

کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: دبی آب رودخانه دز از روز سه شنبه تا حدود ۵۰۰ مترمکعب افزایش پیدا می کند. در این شرایط ضرورت دارد تمهیدات و اقدامات لازم از سوی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانهای پایین دست سد دز در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در ابن خصوص بیان کرد: رصد و پایش مستمر رودخانه ها و منابع آب شهرستان، ابلاغ به دستگاههای مرتبط جهت اتخاذ تدابیر لازم، اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه کشاورزان، دامداران، عشایر، روستاییان، صاحبان واحد‌های خدماتی و پذیرایی و تفریحی حاشیه رودخانه جهت رعایت اصول ایمنی مانند رعایت فاصله ایمن از بستر رودخانه و عدم اسکان و تردد وتوقف و برپایی کمپ و چادر در حاشیه رودخانه و مسیلها و کانالهای مسیر و سایر تمهیدات لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی در دستور کار قرار داده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان افزود: ضمنا پروژه لایروبی بستر رودخانه دز و آبگیر سد انحرافی دز در پایین دست پل شناور فعلا تا زمان بازگشت وضعیت عادی رودخانه دز، متوقف می شود و این موضوع به این معنی است که در تمام طول شبانه روز تا اطلاع بعدی باید از نزدیک شدن به رودخانه جدا خودداری شود.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار