تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
کد خبر: ۱۷۶۷۹۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
زیستگاه جدید سمندر امپراطور در ایذه شناسایی شدرییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: یک زیستگاه جدید از گونه در خطر انقراض سمندر امپراطور در ایذه شناسایی شد.

عباس سلطانی افزود: پس از گزارشات مردمی مبنی بر وجود یک گونه سمندر در منطقه رمه‌چر، کارشناسان اداره محیط زیست ایذه به منطقه‌ اعزام و پس از گشت و کنترل در منطقه در چشمه آب تلخی در بافت گچی روستای اشکفت بابامیر، با کمک اهالی موفق به شناسایی زیستگاه جدیدی از گونه در خطر انقراض سمندر امپراطور شدند.

وی گفت: در این مرحله چهار قطعه از این گونه کمیاب مشاهده و از آنها عکس برداری انجام شد اما به طور قطع تعداد آنها بیش از این تعداد است که باید تمهیدات لازم برای امنیت آنها انجام بگیرد.

سلطانی ادامه داد: سمندر امپراطور یک گونه در خطر انقراض است که به خاطر اینکه برای نخستین نام در لرستان رویت شد به نام سمندر لرستان نیز مشهور است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست افزود: پیش از این فقط در دو شهرستان دزفول و اندیکا زیستگاه این گونه سمندر شناسایی شده بود.

سمندر امپراطور گونه‌ای از مارمولک رنگی است که در جنوب رشته کوه‌های زاگرس زندگی می‌کند، زیستگاه این گونه در استان‌های خوزستان و لرستان است، حیات این حیوان زیبا در خطر قرار دارد و جزو گونه‌های در خطر انقراض در فهرست اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط‌ زیست (IUCN) قرار گرفته است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار