تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
کد خبر: ۱۷۶۸۲۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
کارگران بخش های مختلف شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان روز سه شنبه با برپایی تجمع در این شرکت خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.

200 نفر از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه صبح سه شنبه بر پایی تجمع خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.

تلاش شورای کارگری این شرکت برای حفظ آرامش و بازگشت این کارگران به محل کار خود بی نتیجه ماند.

کارگران تجمع کننده اظهار داشتند: نسبت به وعده مسئولان این شرکت مبنی بر پرداخت حقوق و مطالبات معوقه بی اعتماد می باشیم.

به آینده شرکت امیدی نیست

یکی از این کارگران اظهار کرد: هنوز حقوق آبان ماه نیز به حساب ما واریز نشده است چگونه می توان نسبت به واریز حقوق ماه های آینده امیدوار بود.

وی ادامه داد: ما نسبت به پرداخت نشدن حقوق ماه‌های آینده خود نگرانیم،چراکه وضعیت بهره برداری شرکت به نحوی است که امیدی به آینده شرکت برای پرداخت حقوق‌ نیست.

این کارگر یادآور شد: عیدی و پاداش کارگران شرکت نیشکر هفت تپه مربوط به پارسال هنوز به طور کامل پرداخت نشده است و قراردادهای کارگران با اینکه در بخش اداری شرکت در حال پیگیری است همچنان بلاتکلیف است.

پیگیر حقوق کارگران هستم

فرماندار شوش اعلام کرد: قرار بود کارفرما روز دوشنبه حقوق یک ماه کارگران را به حساب آنها واریز کند اما بنا به دلایلی این حقوق روز گذشته پرداخت نشده است لذا شخصا پیگیر این موضوع هستم.

عدنان غزی توضیح داد: تا پایان امروز موضوع پرداخت حقوق یک ماه کارگران هفت تپه به نتیجه می رسد.

کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ماه های اخیر با تجمع های کارگری رو به رو بود. پرداخت مطالبات معوقه و بازگشت مالکیت این کشت و صنعت از بخش خصوصی به دولتی 2 خواسته اصلی کارگران این مجتمع بوده است.

حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند. 

کشت و صنعت هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد. 

این شرکت با 24 هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه در 15 کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار