تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
کد خبر: ۱۷۶۸۴۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست مشترک سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و سر وزیر ایالت بلوچستان اعلام شد که منطقه آزاد تجاری بین ایران و پاکستان در مرز میرجاوه تا چند روز دیگر بازگشایی می‌شود و این روابط اقتصادی دو کشور را افزایش خواهد داد.

محمد رفیعی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که طی چند روز آینده منطقه آزاد تجاری بین ایران و پاکستان در میرجاوه افتتاح می‌شود و ایران سوخت با قیمت ارزان به پاکستان می‌فروشد.

این اظهارات پس از نشست جمال کمال خان سر وزیر ایالت بلوچستان و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران مطرح شد.

این دو مقام مسئول ایران و پاکستان موافقت کردند که مبادلات تجاری دو کشور به طور مستقیم به نفع شهروندان خواهد بود و باعث می‌شود که رشد تجاری دو کشور به ۵ میلیارد دلار برسد. 

آن‌ها همچنین تأکید کردند که تجارت بین پاکستان و ایران از طریق منطقه اقتصادی روابط اقتصادی دو جانبه را نیز تقویت خواهد کرد.

«کمال» با بیان اینکه ناآرامی‌های منطقه تأثیر منفی بر ثبات اقتصادی ایران و پاکستان گذاشته است، گفت: امروزه روابط دو کشور به تجارت و روابط اقتصادی با کشور‌های همسایه بستگی دارد، گفت: روابط دو کشور ایران و پاکستان می‌تواند عاملی برای تقویت فعالیت‌های اقتصادی باشد. 

کمال همچنین گفت: دولت این کشور اقداماتی را برای تقویت روابط تجاری با ایران اجرا کرده است. 

وی همچنین تأکید کرد که تجارت مرزی و بدون مالیات ایران و پاکستان روابط اقتصادی دو کشور را تقویت خواهد کرد و کنسولگری پاکستان اقدامات امنیتی را برای زائران این کشور به ایران انجام داده است.

رفیعی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران هم با بیان اینکه بلوچستان یک پل ارتباطی قوی بین دو کشور است، گفت:دو ملت دهه‌ها است که روابط اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارند بنابراین دولت ایران همواره اهمیت این روابط را با پاکستان درک می‌کند.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار