تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
کد خبر: ۱۷۶۸۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:
۶ پایگاه امداد و نجات بین‌راهی در خوزستان احداث می‌شودمدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: هلال احمر برنامه های خاصی برای توسعه آموزش های تخصصی به منظور کاهش خطرپذیری جامعه را دارد که از جمله آن احداث ۶ پایگاه امداد و نجات بین راهی است.

علی خدادادی ظهر روز سه شنبه در نشست کارگروه امداد و نجات ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان در سالن جلسات مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به دیدگاه و راهبرد جمعیت هلال‌احمر کشور در سال های گذشته در خصوص کاهش میزان خطرپذیری و ضریب آسیب پذیری جامعه برنامه های متنوعی را برگزار کردیم.

وی افزود: کاهش خطرپذیری و افزایش میزان آمادگی اقشار و آحاد مختلف جامعه که در حال حاضر عددی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد است با توجه به تعاملات فرابخشی و بین سازمانی مهمترین برنامه ما است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان با اشاره به عملیات های امدادرسانی توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان یاد آور شد: در روزهای گذشته تلاش های خوبی در خصوص امدادرسانی صورت گرفت به طوری که در دو ماه گذشته سه حادثه را مدیریت کردیم.

اسکان اضطراری ۷۰۰ نفر در سیلاب اندیکا/ ۱۵ نفر رهاسازی شدند

خدادادی بیان کرد: این حوادث نجات زن باردار در اندیکا، نجات یک فرد از مرگ حتمی در آغاجاری و همچنین رهاسازی و نجات سه سرنشین خودرو در هندیجان بود.

وی با اشاره به عملیات امدادی امدادگران هلال احمر در سیلاب اندیکا ادامه داد: در سیلاب هفته گذشته اندیکا بیش از ۷۰۰ نفر را در مدارس این شهر به صورت اضطراری اسکان دادیم و ۱۵ نفر رهاسازی کردیم و چهار نفر نیز نجات یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تخصیص جت اسکی و زنده یاب به جمعیت به توسعه زیرساخت های ما کمک کرد.

برنامه های ویژه هلال احمر خوزستان برای توسعه آموزش های تخصصی امدادی و کاهش ضریب خطرپذیری ۶ پایگاه امداد و نجات بین راهی احداث می شود.

خدادادی اضافه کرد: هلال احمر برنامه های خاصی برای توسعه آموزش های تخصصی به منظور کاهش خطرپذیری جامعه را دارد که احداث ۶ پایگاه امداد و نجات بین راهی از جمله این برنامه ها است.

وی گفت: در راستای برنامه های آموزشی و فرابخشی فرمانداران شهرها را آموزش و با توجه به تنگناهای اعتباری و مالی برای کاهش خطرپذیری و تاب آوری می تواند با ترویج آموزش انجام شود.
مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار