تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
کد خبر: ۱۷۶۸۷۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس شورای شهر آبادان عنوان کرد
بهره‌گیری از توان نخبگان آبادانی در مدیریت شهریرئیس شورای شهر آبادان گفت: تشکیل اتاق فکر نخبگان آبادانی در زمینه‌های مختلف با محوریت مدیریت شهری در دستور کار دارد.

عبدالله کعبی رئیس شورای شهر آبادان اظهار کرد: یکی از اهدافی که باید در مدیریت شهر به صورت عملیاتی پیگیری و اجرا شود، تشکیل اتاق فکر با فرهیختگان و نخبگان است؛ متاسفانه مسؤولان در سال‌های اخیر فقط یک روز و فقط در حد تبریک از پژوهش و پژوهشگران یاد می‌کنند، پیشنهادم این است با توجه به امر پژوهش، مکانی به عنوان کانون نخبگان در سطح شهرستان ایجاد گردد.

وی افزود: تشکیل اتاق فکر با محوریت مدیریت شهری در تمام عرصه های از جمله اقتصادی، جذب سرمایه گذار،فرهنگی و هنری، توسعه شهری، عمرانی و زیرساختی، معماری و المان‌های شهری را در دستور کار دارد.

رییس شورای شهر با بیان اینکه یکی از اهدافی که باید در شهرداری و مدیریت شهر به صورت عملیاتی پیگیری و اجرا شود، رصد نقاط ضعف مدیریت شهری و شهرستان در حوزه‌های مختلف است، بیان کرد: مقرر شد جذب افراد نخبه و پژوهشگر، و اشخاصی که طرح‌ها و ایده‌های جدیدی در تمام زمینه‌های توسعه شهری دارند، صورت پذیرد. با ایجاد دبیرخانه، نخبگان به راحتی می‌توانند افکار و ایده‌های خود را ارائه دهند.

کعبی افزود: در این اتاق فکر تلاش خواهد شد با هم فکری و استفاده از تجربیات اساتید نخبگان و پژوهشگران جوان و تمامی کسانی که می توانند شهرداری را در ارتقای رفع نقاط ضعف و سایر مشکلات موجود با ارائه مقاله های پژوهشی کمک کنند، دعوت به همکاری کنیم.

وی افزود: از مزایای تشکیل اتاق فکر استفاده از نظر کلیه اقشار مختلف خواهد بود؛ ما در آبادان نیازمند تولید فکر و اندیشه کارآمد برای کمک به مسئولین شهر و شهرستان و حل مشکلات هستیم، تعدادی از نخبگان آبادان به حوزه مشکلات شهرستان آگاهی کامل دارند باید از تجربیات این نخبگان استفاده شود.

رئیس شورای شهر آبادان با بیان اینکه حوزه مدیریت شهر مهمترین محور تشکیل اتاق فکر شورای شهرخواهد بود، گفت: تلاش ما این است که در این اتاق فکر تمام استعدادهای نخبگان برای مطالعه و بررسی کارشناسی و تبدیل بلقوه به بالفعل صورت گیرد، نگاه عمده ما به حوزه حل مشکلات مدیریت شهری می باشد ولی امیداریم این اتاق فکر فرا تر از مسائل حوزه مدیریت شهری وارد عمل شود و کلیه مسائل و شهرستان را رصد کند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم شهرداری عدم وجود منابع مالی درآمد پایدار است، عنوان کرد: از ابتدای شروع فعالیت شهرداری، شهردار به مردم  برای تامین و ایجاد منابع درآمدی پایدار وعده داده است؛ امیدواریم با تشکیل اتاق فکر متشکل از فرهیختگان و نخبگان و همکاری کارشناسان مربوطه برای توسعه منابع درآمد پایدار شهرداری برنامه ریزی و پیگیری صورت گیرد.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار