تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
کد خبر: ۱۷۶۹۰۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
پوستر هشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید منطقه آزاد اروند با حضور جمعی از مسئولان روز چهارشنبه رونمایی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر) در این مراسم برگزاری جشنواره بین المللی صلح شعر سپید اروند را گامی در گسترش دیپلماسی فرهنگی عنوان کرد و گفت:هدف این جشنواره انتقال پیام صلح دوستی ملت ایران از طریق ادبیات است.

همایون قنواتی افزود:توسعه دیپلماسی فرهنگی باعث گسترش فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است و از این رو سعی می شود توانمندی ها منطقه به جهان معرفی شود.

وی اظهارداشت:بدون شک حضور فرهیختگان فرهنگی و هنری کشورهای مختلف بیانگر این واقعیت است که شهرستان های مرزی آبادان و خرمشهر از امنیت خوبی برای جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی برخوردار است. 

قنواتی گفت:تاکنون حضور 20 شاعر از کشورهای لبنان، عمان، تونس، سوریه، عراق، اردن و بحرین به همراه 20 شعار از کشور برای حضور در این جشنواره قطعی شده است.

دبیر هشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید اروند گفت:تعداد شاعران کشورهای خارجی نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

جمال نصاری به علاقه مندی شاعران برخی از کشورهای آفریقایی عرب زبان برای حضور در هشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید اروند اشاره کرد و افزود:آثار برخی از شاعران کشورهای متقاضی بدلیل همخوانی نداشتن با شعر سپید حذف شده است.

وی گفت: در این جشنواره علاوه بر برگزاری جلسات نقد و بررسی شعر سپید، بخش های جانبی دیگری در فضاهای توریستی و گردشگری منطقه برای شرکت کنندگان دیده شده است.

نصاری اظهار داشت:در این جشنواره از هشت مجموعه شعر از نویسندگان مختلف رونمایی می‌شود و چهار جلسه نقد و بررسی و چهار جلسه شعرخوانی نیز برگزار می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری اروند جایگاه ادبیات در جامعه ایرانی را غنی توصیف کرد و گفت: هویت فرهنگی ما ایرانیان با هنر و شعر گره خورده و توجه به ادبیات یکی از ویژگی های بارز مردمان این سرزمین است.

قدرت الله طمیمیان افزود: با توجه به اینکه بخشی از ساکنان این منطقه به زبان عربی صحبت می کنند، همین می تواند یک پل ارتباطی بین مردمان منطقه و شاعران برجسته کشورهای حوزه ادبیات عرب برقرار کند.

هشتمین جشنواره بین المللی صلح شعر سپید منطقه آزاد اروند از 25 تا 28 دیماه در آبادان و خرمشهر برگزار می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار