تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
کد خبر: ۱۷۶۹۲۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
قائم‌مقام سازمان شیلات ایران خبر داد
قائم‌مقام سازمان شیلات ایران گفت: تاکنون صادرات کل کشور از محل فعالیت‌های شیلاتی 350 میلیون دلار بود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 500 میلیون دلار برسد که بیش از 2 برابر سال گذشته است.

سیف‌اله حقیقی قائم‌مقام سازمان شیلات ایران در حاشیه ستاد شیلات خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تاکنون صادرات  کل کشور از محل فعالیت‌های شیلاتی 350 میلیون دلار بود که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 500 میلیون دلار برسد که بیش از 2 برابر سال گذشته است. پیش‌بینی می‌شود بیش از 10 درصد این میزان صادرات به استان خوزستان اختصاص پیدا کند.

وی افزود: میزان تولید هم در صید صیادی و هم در آبزی‌پروری در مجموع حدود یک میلیون و 200 هزار تن است که از این بخش 60 درصد آن به صید صیادی اختصاص دارد.

قائم‌مقام سازمان شیلات ایران با اشاره به محدودیت صید در برنامه توسعه، عنوان کرد: امسال میزان آبزی‌پروری در کشور 480 هزار تن بود که برنامه داریم به 800 هزار تن برسانیم. و سهم زیادی در افزایش تولید را پرورش ماهی در دریا دارد که از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است و به شکل گسترده در کشور شروع شده است.

وی گفت: اگر صنعت پرورش ماهی به خوزستان وارد شود، کمک زیادی به جامعه صیادی می‌شود. با توجه به اعتباراتی که در سال گذشته به شیلات خوزستان اختصاص یافته است و قول ادامه اعتبارات یک جهش در محصولات شیلاتی خواهیم داشت.

حقیقی با اشاره به رتبه اول خوزستان در ماهی‌های گرمابی، اظهار کرد: خوزستان می‌تواند همین پتانسیل را در زمینه ماهی‌های خاویاری داشته باشد. در سال‌های گذشته این میزان رشد را در خصوص ماهی‌های خاویاری در خوزستان تصور نمی‌کردیم ولی امروز مطمئن هستیم خوزستان از محورهای اصلی تولید خاویار و ماهی‌های خاویاری در کشور است. و زمینه اشتغال بسیاری در این حوزه برای استان خوزستان وجود دارد.

وی افزود: خوزستان با توجه به ساحلی بودن و امکانات صادرات محصولاتش می‌تواند نقش بیشتری را در تولید ماهی‌های خاویاری داشته باشد. همچنین در تلاش هستیم تا پایان سال مراحل تصویب سند شیلات خوزستان طی شود.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار